(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-96099324-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Голова РДА та керівники об’єднаних територіальних громад взяли участь у Раді регіонального розвитку в Києві

12:30 21.03.2017
1940

У понеділок, 20 березня, відбулося п’яте засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка за участю керівників Кабінету Міністрів, Верховної Ради, державних органів, голів українських міст – обласних центрів, голів обласних рад, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та міжнародних організацій.

Участь у нараді взяла й делегація з Волині на чолі з головою ОДА Володимиром Гунчиком. Володимирщину представляли голова РДА Наталія Василець, мер міста Устилуг Віктор Поліщук, голова Зимнівської ОТГ В'ячеслав Католик.

Президент України Петро Порошенко відзначив позитивні результати фінансової децентралізації в Україні:

«Місцеві бюджети зросли з 69 мільярдів гривень в 2014 році до 147 мільярдів минулого року. Цього року мають вийти на показник в 170 мільярдів. Це означатиме зростання в 2,5 рази. Частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті країни також збільшилася і впритул наблизилася до 50%, чого ніколи не було за всю історію України».На переконання очільника держави, кожен житель української громади має відчути приток ресурсів на місцевому рівні, тому не слід акумулювати їх на депозитних рахунках:

«Тримати їх на депозитних рахунках маючи невідремонтовані дороги, непобудовані школи, невідновлені дитячі садки, вуличне освітлення, не маючи реальних кроків для того, щоб кожна громада відчула реальні кроки 2,5 кратного збільшення місцевих бюджетів – це теж неприйнятно».

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив на тому, що реформа децентралізації вже зараз є результативною та демонструє свою успішність:

«1 квітня буде три роки від першого рішення, яке було прийняте 1 квітня 2014 року, тоді ми затвердили концепцію реформи місцевого самоврядування в Україні. Якщо подивимося на ці 3 роки, як ми пройшли цей шлях, важливо сказати, що ця реформа вже має свої конкретні результати і успіхи. Нам треба йти далі, нам треба зробити таким чином, щоб вигодонабувачем результатів цієї реформи був український громадянин».

Володимир Гройсман закликав місцеву владу забезпечити підтримку у провадженні секторальних реформ на місцях:

«Без вас неможливо зробити жодної секторальної реформи. Ви безпосередньо впливаєте на місця, економічний розвиток, економічне зростання і якість життя людей на місцях. Ми можемо скільки завгодно добувати українського газу, але енергоефективними без вас ніколи не станемо. Ми можемо говорити про зміни в системі охорони здоров'я, але це потребуватиме лідерства від кожного з вас, починаючи від сільського ФАПу і завершуючи обласною клінічною лікарнею будь-якої області».

Підготовлено Асоціацією міст України за інформацією Офіційного Інтернет-представництва Президента України та Урядового порталу.

Коментарі
20 липня
Вчора
18.07.2018
17.07.2018
16.07.2018
15.07.2018
14.07.2018
13.07.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин