(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-96099324-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Турецький гамбіт» на Володимирщині

12:12 10.08.2017
643

В солдатських альбомах Першої світової війни вдалось віднайти фото турецьких солдат на Волині, до цього не відомі загалу. Перше зроблене в Ковелі, а друге у Володимирі-Волинському. Обидва фото датуються 1916 роком.

Після успішного проведення турками Дарданелльської військової операції у січні 1916 року англо-французький десант покинув Галліполійський півострів, і ніхто не чинив спроби захопити Стамбул.

Турецьке командування армії вирішило перегрупувати свої сили та вислати підкріплення на інші ділянки кордону. Енвер-паша вирішив скористатись ситуацією тадопомогти німцям чи австрійцям.

В червні 1916 року було вирішено відправити на Галичину XV-й корпус V-ї турецької армії під командуванням генерала Лімана фон Сандерса. В її склад увійшла 19-та й 20-та дивізії. Чисельність війська становила 40 тисяч солдат і офіцерів. Командувачем було призначено Ісмаїла Джеват Чобанлі.

Перші ешелони з турецькими військовими вирушили 22 липня 1916 року на німецько-австрійський Східний фронт залізницею. Їх маршрут пролягав через Софію, Будапешт, Краків, Перемишль та Львів.

5 серпня підрозділи розвантажили на залізничній станції Ковель, що на Волині. За кілька днів турецькі підрозділи рушили до Галичини. Останнім населеним пунктом був Рогатин.

Солдати були озброєні у німецькі й австрійські гвинтівки та пістолети. У вересні 1916 р. XV корпус отримав 30 російських кулеметів, а у грудні 1916 р. – 72 легких німецьких кулемети зразка 1915 р.

Турецька уніформа дещо відрізнялась, вона відповідала тій, що одягали солдати та офіцери армії Османської імперії у 1909 році. Складалась вона з національної шапки «кабалак» та мундир захисного (світлого) кольору.

Піхотні частини використовували оливково-зелений колір, кулеметні– трав’янисто-зелений, кавалерія – світло-сірий, артилерія – темно-синій, інженерні частини – синій, залізничні війська –блакитний, повітряні підрозділи – червоний.

На сайті європейської цифрової бібліотеки «Europeana» в солдатських альбомах Першої світової війни вдалось віднайти два фото турецьких солдат на Волині, до цього не відомі загалу. Перше зроблене в Ковелі, а друге у Володимирі-Волинському. Обидва фото датуються 1916 роком. Напевно це якраз і є серпень 1916 року, коли турецькі солдати прибули на Волинь.

Джерело: http://www.europeana.eu, XV. Corps (Ottoman Empire) (Wikipedia),

Тетяна Яцечко-Блаженко

Турецькі солдати в Ковелі. 1916 р.

Турецькі солдати в Володимирі-Волинському

Коментарі
22 липня
Сьогодні
Вчора
20.07.2018
19.07.2018
18.07.2018
17.07.2018
16.07.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин