(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-96099324-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Володимир-Волинський на фото австрійського лікаря-фотографа

10:45 10.04.2018
314

У роки Першої світової війни на території Волині фотографи австро-угорської армії зробили тисячі світлин. Сьогодні більшість цих світлин оцифровані й стають доступними якщо не в мережі Інтернет, то онлайн-архівах.

Одним із таких фотографів, який цифрував перебування австрійців на Волині, був лікар з Відня Бернард Бардач. Йому було сорок вісім років, коли його зарахували до лікарів австро-угорської армії, служив він на Східному фронті та в Італії, - йдеться на Район.Луцьк.

Протягом усієї Першої світової війни Бардач вів щоденник, який ілюстрував світлинами з місць, де дислокувались його війська. На жаль, не всі світлини ідентифіковані, частина підписана просто в кращому випадку «Волинь» або «Східний фронт». Проте, кілька фото зроблені в Луцьку та Володимирі-Волинському.

За свої чотири роки служби лікарю Бардачу вдалось зробити більше дев'ятисот фотографій, з кількома із яких ми вас ознайомимо. Фото ілюструють його зустріч із сучасною війною та життя звичайних солдатів на полях битви Східної Європи. Вони також відображають час війни.

На фото з Волині бачимо сцени із життя поранених солдат в «лазареті» під час перев’язки поранень, щеплень від холери, операції. Також на світлинах присутнє місцеве населення міст і сіл Волині.

Джерело фото: http://digifindingaids.cjh.org

Тетяна Яцечко-Блаженко

Коментарі
22 липня
Сьогодні
Вчора
20.07.2018
19.07.2018
18.07.2018
17.07.2018
16.07.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин