Унікальні вироби володимирських Заяців носять «кварталівці» та Василь Вірастюк

25 Лютого 2017, 09:00
4585

Текст: Світлана ФЕДОНЮК
                                                                                            
У Володимирі-Волинському діє унікальна ювелірна майстерня «Silver Brothers», творчими, виконавчими й адміністративними працівниками якої є переважно члени однієї родини – подружжя Вадим і Людмила Заяці та їх діти: Владислав, Юрій, Дмитро і маленька Марійка.
 
Володимир-волинський ювелір Вадим Заяц разом зі своїми старшими синами Владиславом та Юрієм виливає творчий задум у сріблі. Лікар за фахом і мама за покликанням Людмила реалізовує вироби у ювелірній крамничці в центрі міста. Старшокласник Дмитро – адміністратор фірмового сайту і полірувальник заготовок, а наймолодша і наразі єдина донечка Маруся розповідає відвідувачам казки про цілющу силу коштовного каміння. А ще найменша із Заяців готує рідним та гостям смачний трав’яний чай, йдеться у матеріалі тижневика "Сім'я і дім".

Я ж, не зважаючи на вечірню годину, прошу зробити каву – розмова обіцяє бути довгою. За п’ять хвилин в моїх руках опинилось екзотичне горнятко-слоненя з ручкою у вигляді хобота.

– Це наша мама з Африки привезла, – коментує Маруся.

Правда, каву зварив тато Вадим, бо дитині ще зарано розумітись на дорослих напоях.

– Разом із другом дитинства я заснував фірму авторського литва ще влітку 2003 року. Спочатку вона мала назву «Celtic Silver jewelry». Ми створювали прикраси зі срібла, оздоблювали візерунками древніх кельтів. Цьогоріч у силу певних обставин, спричинених міжособистісними взаєминами, змінив назву на «Silver Brothers», тобто «Брати срібла», – розповідає Вадим Заяц, ювелір з двадцятирічним стажем.

– Що пропонуєте покупцям нині?

– В основному ми виготовляємо традиційні ювелірні вироби з благородних металів, прикрашаємо їх коштовним камінням. Це наш основний хліб, щоденний заробіток. А от креативним напрямком є оригінальна біжутерія зі срібла та бронзи, створена здебільшого для байкерів. Це підвіски (кулони), ланцюги, браслети, каблучки, пряжки, значки та багато іншого. У цьому напрямку співпрацюємо з найвідомішими українськими та міжнародними байкерськими клубами, зокрема «Crazy Hohols», «Angels», «Rolling Anarchy», «Desperados», «Подонки», «8-й регіон», «Ronin Riders». Реалізовуємо наші вироби на таких популярних байкерських фестивалях, як «Тарасова гора», «Goblin-Show», «Осінній Rock-n-Roll», «Осінній Гімморой» (не смійтесь!), «Мотобуковина», «5 доріг», «Tattoo Collection»…

– Вадиме, а чим саме ювелірна майстерня родини Заяців є унікальною?

– Найперше тим, що ми виробили певні принципи, для нас кожне замовлення – це творчість, мистецтво. Усі прикраси, представлені на інтернет-сайті «Silver Brothers», вилиті в нашій майстерні на вулиці Ковельській від проекту до готового виробу. Працюємо також за ескізами чи світлинами замовника, враховуємо усі його бажання, бо орієнтовані на довгострокову співпрацю. Діалог, чесність і взаємодовіра – наші основні постулати, плюс професіоналізм, швидкість виконання та доступна гнучка ціна. Робимо усе, щоб втілити людську мрію у металі. Виготовляємо асортимент від срібних ложечок для немовлят до срібних затискачів для купюр у кишенях серйозних бізнесменів.

– Про сьогодення зрозуміло. А які плани будує родина Зайців на своє «срібне» завтра?

– Віримо, що воно, наше родинне майбутнє, надалі буде модним та цікавим, сповненим пригод, фінансово успішним. Зараз наш інтернет-магазин, завдяки наполегливості Дмитра та його помічників, активно наповнюється контентом. Найближчим часом плануємо представити не лише байкерські прикраси зі срібла, але й широкий асортимент повсякденної та святкової жіночої й чоловічої біжутерії. Сьогодні «Silver Brothers» приймає інтернет-замовлення з усієї України, також маємо значний досвід роботи із закордонними «братами срібла». Адже бути байкером – це не просто кататися на красивому потужному мотоциклі. То насамперед стиль життя, стан польоту вільної душі, котра не помічає соціальних, економічних чи національних відмінностей. Обов'язковими атрибутами байкерів є срібні каблучки із черепами, оригінальні значки й кулони, стильні індивідуальні пряжки, браслети, міцні ланцюги…

Не раз бачила, як місцеві байкери хизувались один перед одним новими «цяцьками», особливо пишаючись оригінальними пряжками на ременях…
Історія виникнення й ужитку пряжок дуже древня. Найперше матеріалом для них слугувала кістка й деревина. Причому пряжки використовували не лише для одягу, а й для ременів, якими переносили інструменти чи зброю. Пізніше люди освоїли для виготовлення прикрас мідь, бронзу, а потім уже срібло й золото. Володимир – тисячолітнє місто князів, столиця прадавнього королівства Лодомерії. Можливо, саме тому у тутешніх чоловіків зберігся потяг до древніх прикрас-пряжок…

– Вадиме, у тебе четверо дітей, двоє з яких уже стали твоїми рівноправними партнерами в родинному ювелірному бізнесі. На черзі з вибором професії – Дмитро. Сини наслідують батька чи слухняно виконують його волю?

– У юності мене ніхто не примушував до якоїсь конкретної справи, тому своїх дітей теж не силуватиму. Інша справа, що постійно заохочую їх власним прикладом, трудом та творчістю. Як і моя дружина Людмила, котра ще й успішно розвиває туристичну гілку нашого родинного бізнесу, є директором агенції «Бюро подорожей». Вважаю, що чесна праця – то своєрідна молитва простої людини задля здобуття кусня хліба. Щоб ця щоденна молитва не стала непосильним тягарем, ми вчимо своїх дітей трудитись радісно, совісно, заради людей і мистецтва, не тільки задля заробітку.

– А що найбільше замовляють із вашої «срібної» праці? Який виріб користується найбільшою популярністю?

– Ми чи не єдина майстерня авторського литва зі срібла не лише на Волині, а й на заході України. Наші вироби носять чимало відомих людей, зірок спорту і шоу-бізнесу. Наприклад гуморист і байкар Сашко Пікалов з «95 кварталу», найсильніша людина світу Василь Вірастюк, багаторічний мер Володимира-Волинського Петро Саганюк… І простим чоловікам, і знаменитостям найбільше до вподоби масивні срібні хрести, браслети й ланцюги оригінального плетива. А от жінки чи не завжди обирають довгі сережки-висючки. Останнім часом найбільше купують прикраси у вигляді крил.

– Напевно, українцям, котрі знемагають під тягарем війни й безробіття, не вистачає відчуття польоту, крил за спиною?..

– Можливо. Бо поки голуб миру не прилетить у нашу державу, у кожну домівку, ні гроші, ні посади не принесуть справжнього щастя жодній нормальній людині.

– То ти, Вадиме, ще й філософ?

– Життя, люди, досвід і родина усього навчать. Було б бажання вчитися, розвиватися, не старіти… До філософії у зрілості ми приходимо усі, щоб у такий спосіб перебороти психологічні потрясіння, зради друзів, переоцінку цінностей.

Подякувавши за розмову і каву, виходжу з ювелірної крамниці Заяців на центральну вулицю Володимира-Волинського – Ковельську. Неподалік, на літній веранді кафе «Лакомка», завжди збираються байкери при повному «параді». Чи не в кожного з них є срібна байкерська прикраса, створена уявою і руками родини Заяців, про що й свідчить оригінальне тавро на виробі. А кілька сотень українських малюків їдять кашку срібними ложечками, виготовленими родиною володимир-волинських ювелірів, як і сотні молодят дають обітницю про вічну вірність, обмінюючись перед вівтарем обручками, придбаними в «Silver Brothers». У давні часи князі і воїни пили зі срібних кубків, бо вважади, що цей метал очищає рідину, здатний врятувати від отрути. Можна впевнено сказати: срібло є улюбленим металом людства впродовж усієї його історії. Хоча золото, безперечно, завжди в більшій ціні, проте не завжди в моді, не завжди й не кожному по кишені. Саме тому чимало людей воліють мати авторський срібний виріб, ніж золоту штамповку.

1

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
09:50