Показали яким був Володимир-Волинський у 1920-их роках

30 Серпня 2017, 11:43
3649

Фотопідбірка «Володимир-Волинський в 1920-х роках» буде цікавою не тільки любителям історії Волинського краю, але і людям, що захоплюються фотографією. Такі світлини мають неоціненну історичну цінність, а через архівні дослідження та їх доступність вони сприяють побудові фотоархіву міста Володимира-Волинського періоду ХХ століття.

Представлені світлини датуються 1921-1924 роками. Вони знаходились в колекції колишнього володимир-волинського старости часів міжвоєнного періоду Вацлаву Маляновському, який обіймав посаду в 1921-1924 роках. Кілька років тому його нащадки передали фотографії до польського електронного архіву «Archiwum Fotografii Ośrodka KARTA», де сьогодні онлайн їх може переглянути кожен охочий. 

Минають роки, змінюється міста, але завдяки фотографам того часу, можна побачити деталі старого Володимира-Волинського, які не завжди помітні навіть місцевим жителям. В об'єктив тогочасних фотографів тим часом потрапляли не тільки радісно-протокольні події, а й повсякденне життя і побут міщан. 

За умовами Ризького мирного договору 1921 року Володимир-Волинський увійшов до складу Польщі і став одним з повітових центрів Волинського воєводства. У міжвоєнний період Володимир-Волинський залишався невеликим провінційним містом, позбавленим промисловості. Населення, більшість якого становили поляки та євреї, займалося здебільшого дрібною торгівлею.

Володимир-Волинський був впорядкованим містом: діяли шість початкових шкіл, п’ять загальноосвітніх шкіл, ремісничо-промислова школа, дві приватні єврейські школи, електростанція, кінотеатр, п’ять готелів, лікарня, а також численні магазини, кафе та ресторани.

Панорама міста

Панорама міста. Зліва будинок Магістрату

Давня дзвіниця

Магістрат

Володимир-Волинський. 3 травня 1921 року

Дзвіниця собору Успіння Богородиці

Кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці у Володимирі-Волинському

Будинок повітового шпиталю

Гімназія

Тюрма

Панорама міста

Міський будинок

Панорама міста

Синагога на вулиці Шкільній

Працівники тартаку

Міський будинок

Капличка на католицькому цвинтарі

Працівники Володимир-Волинського магістрату. Зверху і по центру староста Вацлав Малановський

Староста Вацлав Малановський

ФОТО - foto.karta.org.pl 
ТЕКСТ - Тетяна Яцечко-Блаженко

Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024