13 листопада: йдемо вітати іменинників

13 Листопада 2018, 08:00
З добрим ранечком! 1193
З добрим ранечком!

Вітаємо вас, дорогі читачі!

Сьогодні вівторок, 13 листопада.

Іменини святкують: Всеволод, Олександр, Олексій, Анатолій, Артемій, Василь, Герман, Іван, Кузьма, Микола, Роман, Сергій, Степан, Федір.

Міжнародний день сліпих.

До XVIII століття світ не знав навчальних закладів для сліпих.Відомий французький педагог Валентин Гаюї заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. Він вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту. У 1784 році в Парижі без підтримки уряду та благодійних товариств, на свої власні кошти в своєму власному будинку він відкрив першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих».

Навчання та виховання сліпих дітей Валентин Гаюї поставив на наукову основу. Він розробив рельєфно-лінійний шрифт «унціал». Цей шрифт отримав назву від латинського слова, що означає «рівний по довжині одній унції». Це були великі рівні літери, видавлені рельєфом на щільному папері.

У 1803 році Валентин Гаюї отримав пропозицію російського імператора Олександра I відкрити в Санкт-Петербурзі навчально-виховний заклад для сліпих. У 1807 році Олександром I були затверджені Статут, штати і бюджет Санкт-Петербурзького інституту робочих сліпих. У пам’ять про перших зачинателів перших навчальних закладів для незрячих в світі і відзначається Міжнародний день сліпих.

Цитата дня: «Ваш час обмежений, не витрачайте його, живучи чужим життям», – Стів Джобс.

 

Якщо ви бажаєте привітати своїх рідних вашому серцю людей зі святом, надсилайте нам свої привітання та фото іменинників на нашу електронну адресу volodymyr.rayon.in.ua і ваші близькі отримають гарний сюрприз на нашому сайті від вашого імені!

Коментар
28/07/2021 Вівторок
27.07.2021
26.07.2021