Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
З добрим ранечком!
З добрим ранечком!

21 січня: обіймайтеся на здоров'я та проганяйте свята

09:50 21.01.2019
581

Доброго дня, шановні читачі. Сьогодні понеділок 21 січня.

З іменинами вітайте Омеляна, Георгія, Григорія, Василісу.

Сьогодні Міжнародний день обіймів. Прикметно, що 4 грудня теж святкують День обіймів, але подейкують, що його відзначають не так масово, як сьогоднішній. І дійсно: обіймів забагато не буває, та й обіймалися ж ми у минулому році! Обіймаючись, люди діляться душевним теплом, обмінюються флюїдами щирості. Обіймаються, радіючи зустрічі, обіймаються і перед довгою розлукою. До того ж, ці обійми позбавлені ознак сексуальності та меркантилізму – жодних витребеньок дарувати не треба.

А в нас сьогодні Пів-Івана або Різдвяний день. Чому така назва? Тому що Пів-Івана святкують у такий же день тижня, що і Різдво. Крім того, це святце відоме ще як «виряджання» чи «проганяння свят». Хоча з Предтечі вже наставали робочі будні, у цей день ще ніхто не працював, бо «Пів-Івана ложки полоще». Відзначали його переважно жінки. Цього дня годилося обов’язково внести до хати пряльні снасті, «щоб лихий не попутав пряжі» (в деяких регіонах це робили на Голодну кутю – 18 січня). Старші молодиці, прикрасивши яскравими стрічками і калиною гребені, ходили від хати до хати, сповіщаючи, що сьогодні ввечері будуть «свята проганяти», тобто збиратися на останні складчини. У деяких регіонах України, приміром на Переяславщині, свята «виряджали» всім селом. Всі мешканці збиралися в певній хаті на вечерю. За обрядовим столом виголошували різноманітні тости, побажання, примовляння.

16 і 17-ий місячні дні. Місячне затемнення в Левові. Це останнє затемнення в знакові Лева на найближчі 9 років. Творчість і підйом, рішучість, але варто уникати егоцентричних тенденцій і схильностей. В іншому разі ризикуєте втратити авторитет і повагу серед друзів і навіть серед рідних. Сьогодні можна влаштовувати невеличкі застілля, але безалкогольні і бажано безм’ясні, ходити в гості. Як варіант – благодійний концерт ОЕ в Національній опері.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1907 році – -28,1, а найтеплішим у 2007 – +9,5.

Джерело: ukrinform.ua

Коментарі
22 травня
Сьогодні
Вчора
20.05.2019
19.05.2019
18.05.2019
17.05.2019
16.05.2019
15.05.2019
14.05.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин