Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
З добрим ранечком!
З добрим ранечком!

29 квітня: сьогодні Волочильний, Обливальний понеділок

09:00 29.04.2019
423

Христос Воскрес! Сьогодні другий день Великодня, 29 квітня, понеділок.

Другий день великодніх свят називався Волочильним, Обливальним, Поливальним, або Водяним понеділком. На другий день Пасхи українці провідувати одне одного: годилося обійти й привітати сусідів, кумів, сватів, дядьків, тіток, хрещених, бабів-повитух, далеких родичів, приятелів тощо. При зустрічі христосувалися, обмінювалися писанками або крашанками, зичили всіляких гараздів. Цей давній звичай був дуже позитивним і мав на меті згуртування громади, більш тісну соціалізацію. Варто зауважити, що починаючи десь з ХVІІІ століття офіційній церкві (а то була московська церква) давній український звичай не дуже подобався, але нічого вдіяти вона не могла, тож мусила терпіти великодні походеньки українців. До іншого звичаю — поливання водою, коріння якого сягали ще язичництва – вона ставилася вкрай негативно, називаючи подібні обряди «бісівськими ігрищами» і «поганськими звичаями» й видавала спеціальні циркуляри, які мали на меті заборонити понеділкові обливання. Щоправда, як не забороняли, а звичай все одно існував. Подібні дії вважалися очисними, так само як і на Водохреща, Чистий четвер, чи на Купала. Коли рано-вранці до криниць чи до річки приходили дівчата, на них вже чатували парубки й обливали водою. Деінде так вчиняли на вулиці або ж у хаті, і це вважалося природною витівкою. З цим обрядом, особливо в західних областях України, пов’язана ще одна дія: дівчина, яку хлопець облив водою, мала подарувати йому писанку.

З іменинами вітайте Ірину, Леоніда, Галину, Ніку.

Добігає кінця черговий місячний цикл, сьогодні 24-ий місячний день з потужною енергетикою, тому маємо провести його без поспіху, але досить діяльно, наполегливо долаючи перешкоди й концентруючись на виконанні поставлених завдань. Інакше ризикуємо «розтринькати» власні ресурси, тоді все «вилетить у трубу». Поганий день для стрижки і проявів надмірної емоційності. Де захочеться вставити свої «п’ять копійок» – ліпше промовчати. Хвороби не загрозливі для організму і швидко минають без наслідків. Можливе зцілення. Рекомендуються помірні силові вправи, заняття йогою.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1915 році – -1,1, а найтеплішим у 2009 - аж +27,2.

Коментарі
26 травня
Вчора
24.05.2019
23.05.2019
22.05.2019
21.05.2019
20.05.2019
19.05.2019
18.05.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин