Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
З добрим ранечком!
З добрим ранечком!

24 травня: головна небезпека дня – нарікання на долю

09:13 24.05.2019
518

Доброго дня, шановні читачі. Сьогодні 24 травня, п'ятниця.

Іменинники сьогодні Кирило і Мефодій, Ростислав, Олександр.

Цього дня Церква вшановує пам’ять рівноапостольних Мефодія і Кирила, вчителів Словенських, а також священномученика Мокія.

Майже на всьому терені України за Мокієм завбачували, якою буде погода влітку. Якщо в цей день йтиме дощ, то чекай мокрих жнив: «Мокіїв день мокрий – все літо буде мокрим», «Якщо на Мокіїв день дощ, то буде сорок днів падати». Коли туман – на мокре літо. «Якщо сонце в цей день, - казали знаючі люди, - сходить червоно, то літо буде грозове й пожарне».

У народі Мокія вважали «царем граду». Цілком можливо, що християнський святий замінив якесь язичницьке божество з пантеону Перуна. В народі існувало чимало форм відвороту граду. На Житомирщині як насувалася чорна хмара, жінки брали лопату, якою саджають хліб у піч, й тричі оббігали посів або ж викидали її на поріг; під час грози запалювали громничну свічку, посвячену в Чистий четвер. Дехто викидав з хати свячену вербу. А були й такі ворожбити, котрі замовляннями могли зупинити градові хмари. Але для цього потрібно було мати велику силу.

20-ий місячний день, Місяць у Водолії. Починається більш-менш гармонійний період. Можливі приємні несподіванки, спонтанність і непередбачуваність позитивного характеру. Інформація має бути також позитивною, а настрій — радісний. Очікуємо тільки приємного, і це попри певні “жіночі примхи” представників обох статей. Втім, головна небезпека дня – нарікання на долю. Остерігайтеся нині зневіри! А ще не забудьте про сонцезахисні окуляри: зорі стверджують, що це один із кращих днів для духовного прозріння, навіть осяяння. Кольори дня – синій, індиго, васильковий, ультрамариновий. Сни оманливі.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1899 році – +0,5, а найтеплішим у 2007 - +31,3.

Джерело: ukrinform.ua

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
3 серпня
Сьогодні
Вчора
01.08.2020
31.07.2020
30.07.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю