Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Операція «Мак»: поліція назвала штрафи за наркотичні рослини

11:14 24.05.2019
416

З 20 травня по 26 вересня на теренах нашої держави проводять оперативно-профілактичні заходи під назвою «Мак».

На сьогодні кожному з нас відомо про заборону незаконного посіву й вирощування нарковмісних рослин (маку, конопель), а також про відповідальність за вчинення вказаних діянь. Однак, незважаючи на встановлену на законодавчому рівні заборону, громадяни ігнорують вимоги законодавства України та продовжують вирощування цих рослин на власних присадибних ділянках на території Володимирщини.

Поліція застерігає, за незаконний посів або вирощування нарковмісних рослин передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Так, відповідно до статті 1062 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) за незаконний посів або незаконне вирощування опійного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин, тягнуть за собою накладення штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

Відповідно до статті 310 Кримінального Кодексу України незаконний посів або незаконне вирощування опійного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин карається штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Частиною другою цієї ж статті передбачена кримінальна відповідальність за незаконний посів або незаконне вирощування опійного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту), 311 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання прекурсорів), 317 (організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального Кодексу України, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин, що карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин, або їх аналогів без мети збуту, а також їх збут є кримінально караними діяннями .

Крім цього, поліція нагадує, що у разі виявлення землекористувачами або землевласниками на земельних ділянках дикорослих конопель чи опійного маку, вживати заходи щодо їх знищення.

«Тож давайте будемо свідомими громадянами та недопустимо випадків нелегальних посівів нарковмісних рослин», – просять поліцейські.

Коментарі
17 червня
Вчора
15.06.2019
14.06.2019
13.06.2019
12.06.2019
11.06.2019
10.06.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин