Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
З добрим ранечком!
З добрим ранечком!

9 червня: сьогодні Ферапонта - ловимо комарів і готуємось до зими

10:30 09.06.2019
488

Доброго дня, шановні читачі. Сьогодні 9 червня, неділя.

Іменинники сьогодні Іван, Леонід і Леонтій.

Сьогодні священномученика Ферапонта, єпископа Сардійского. Цей святий жив у ІІ столітті і був єпископом на острові Кіпр. Під час гоніння на християн за правління Діоклетіана, мужньо сповідував християнство, за що й був страчений.

На Ферапонта українські селяни запрошували додому пічника, аби він оглянув і підправив піч. До пічників ставилися з повагою і пошаною, адже від того, як була вимурувана піч, залежали тепло і затишок у домівці, особливо взимку. В Україні існував справжній культ печі. І не тільки тому, що в ній варили їжу, пекли хліб, сушили збіжжя, на ній спали, лікувалися від застуди, тощо. Піч була символом рідного вогнища, роду. «Піч – наче мати рідна», «Піч у хаті – те саме, що вівтар у церкві», «Рідну матір може підмінити лише піч», – казали у давнину. До печі підносили новонароджену дитину, печі торкалася невістка як представниця чужого роду, уперше зайшовши до хати. Засватана дівчина мала обов’язково «колупати» піч, що символізувало її бажання відійти від свого роду та приєднатися до роду чоловіка.

Цього дня звертали увагу на комарів: якщо їх було чимало то останні дні червня очікувались теплими, але дощовими.

Нарешті Діва дочекалася Місяця! Тому вдалося таки видертися з левових пазурів хоч і трохи прим’ятим, але, все ж, живим... Діва нині перебуває в романтично-сентиментальному стані, тож жорсткого пресингу і диктату очікувати не варто. Сьомий місячний день принесе нам позитивний настрій і активний відпочинок. Але треба бути дуже уважним і обережним зі словами. Як сказаними, так і написаними. Дуже негативно позначатиметься і обман, будь-яка неправда. Чудовий день для спілкування – обов’язково знайдете точки дотику зі співрозмовником. Можна влаштовувати невеличкі застілля. Між іншим, досить сприятливий день і для торгівлі: сьогодні добре і продавати, і купувати.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1911 році – +6,1, а найтеплішим у 1998 - +33.

Джерело: ukrinform.ua

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
4 серпня
Вчора
02.08.2020
01.08.2020
31.07.2020
30.07.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю