Гості з Австрії побували в історичному музеї Володимира-Волинського

24 Вересня 2019, 16:00
Єжи Сакєвіч з дружиною Мирославою 1219
Єжи Сакєвіч з дружиною Мирославою

Днями Володимир –Волинський історичний музей відвідав гість з Австрії – пан Єжи Сакєвіч з дружиною Мирославою.

Чоловік народився у 1935 році у місті Володимирі-Волинському. Його батько працював тут службовцем-фінансистом у міській управі, – розповідає у своєму дописі у Facebook Богдан Янович, науковий співробітник історичного музею ім. О.Дверницького.

«Його дідусь по батьківській лінії був росіянином, працював професором у Київському університеті імені святого Володимира, бабуся походила з польської шляхти, мала прізвище Рогульська. Серед родичів пана Єжи був відомий генерал австрійської і польської армій Тадеуш Розвадовський, який похований на Личаківському цвинтарі у Львові. Мама нашого гостя мала українське коріння, жила у Костополі на Рівненщині.

До Володимира родина потрапила через службові справи батька. У місті над Лугою минуло дитинство пана Єжи і його брата.

Нині пан Сакєвіч вже багато років мешкає у австрійському місті Гатц, там займається приватною лікарською практикою. Разом з дружиною виховали двох синів і дочку. Сини-лікарі живуть і працюють у США, де певний час у Нью-Йорку жив і сам лікар. Живучи в Америці, він спілкувався з родиною Косачів, з якої походила наша знана землячка поетеса Леся Українка.

У молодості пан Єжи студіював хімію і психологію, але мав велике бажання рятувати людські життя, тож в Австрії 10 років вивчав медицину. Незважаючи на поважний вік(йому 84 роки) наш земляк активно працює у медицині, а ще разом з дружиною подорожують по світу – вони були на усіх континентах, у різних країнах, пізнавали культуру і традиції різних народів. Цим займаються і досі.

Дуже сподобалася подружжю Україна, були вражені Львовом.

До Володимира –Волинського чоловік прибув більше, ніж через півстоліття. Знову пройшовся стежками, де колись бігав у дитинстві. З цікавістю оглянули експозицію історичного музею імені О.Дверницького. Гості побували в Успенському соборі, який у дитинстві здавався пану Єжи дуже величним, відвідали Ладомирський цвинтар, де похований його маленький кузен. Вони пройшлися алеями парку «Слов'янський», зайшли до костелу Якима і Ганни, побували у Соборі Різдва Христового – там поставили свічечки за спокій душ своїх батьків», – йдеться у дописі.

Гості також прогулялися вулицею генерала Шухевича, яка у 30- х роках 20ст. називалася Гноєнською – там колись знаходився будинок родини Сакєвичів.

Уродженець княжого міста також поділився спогадами з дитинства. Він пам'ятає вулицю Фарну, яка, прямувала через площу Героїв,  розповів про дівчаток, які загинули від вибуху гранати – їх похорон з почестями відбувався у костелі Якима і Ганни. Чоловік також пам'ятає про розстріли євреїв у П'ятиднях, про польсько-український конфлікт 40-х років ХХ ст. Згадував він і про знаного священика і сенатора Даміана Герштанського, який похований біля Василівської церкви.

Читайте також: У Володимирі різьбярі працюватимуть над створенням князівського трону

Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024