Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
фото ілюстративне
фото ілюстративне

Як волинським підприємцям отримати податкову знижку

15:00 03.10.2019
387

З метою отримання податкової знижки декларацію про майновий стан і доходи подають до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.

З метою отримання податкової знижки на суму грошей, сплачених платником податку протягом звітного року на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, декларацію про майновий стан і доходи подають до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік. Про це інформує сектор комунікації ГУ ДПС у Волинській області.

При цьому до витрат, які платник податку має право додати до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року, враховують витрати, які оплачені платником після набрання чинності Законом України від 3 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», тобто після 28 липня 2018 року.

Законом України від 3 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (далі – Закон № 2477-VIII) внесені зміни, зокрема, до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно із якими платник податку має право додати до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми грошей, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Порядок та підстави нарахування податкової знижки регламентуються ст. 166 ПКУ, згідно з п. 166.1 якої підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яку подають до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. Податкову декларацію подають за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

Варто зазначити, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься відповідно до п.п. 166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ.

Оскільки відповідно до ст. 58 Конституції України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, то до витрат, які платник податку матиме право додати до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року враховуватимуть витрати, сплачені платником після набрання чинності Законом № 2477-VIII, тобто після 28 липня 2018 року.

Читати також: Що робити волинським керівникам, коли на підприємстві немає бухгалтера

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
8 грудня
Сьогодні
Вчора
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
02.12.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин