Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Три чи чотири: скільки повітів-районів залишиться на Волині після адмінреформи. ФОТО

10:07 11.10.2019
536

У Луцьку презентували три моделі ймовірного поділу Волині. Вони передбачають три або чотири райони:не ставлять під питання існування Луцького та Володимир-Волинського районів, а от в інших частинах є розбіжності.

Про це інформує на сторінці у Facebook Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

На Волині й надалі тривають суперечки щодо кількості повітів-районів, які мають залишитися в області після завершення адміністративно-територіальної реформи.

Експертне середовище, представники місцевого самоврядування категорично не згідні із запропонованим колишнім Мінрегіоном поділом Волині на Луцький, Володимир-Волинський та Ковельський райони.

В області вважають, що районів повинно бути чотири.

Про це йшлося під час обговорення формування нового районного поділу Волині у рамках реформи місцевого самоврядування на круглому столі «Формування нового районного (повітового) поділу в Волинській області».

Захід організували в межах проєкту «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України».

Проєкт нового адміністративно-територіального устрою Волині обговорили експерти, члени міжвідомчої робочої групи з розроблення пропозицій з удосконалення адмінтерустрою, утвореної при ОДА, представники Мінрегіону, регіональних громадських організацій, ОТГ та журналісти.

Запросили до участі у круглому столі й представників Волинського регіонального відділення «Асоціації міст України» – в.о.виконавчого директора Мар’яну Конончук , консультантів – із правових питань Валентина Малиновського, бюджетних питань – Василя Грома, які працюють на Волині в межах проєкту «ПУЛЬС», що його @АМУ втілює за підтримки #USAID.

Як відомо, наступний етап реформи місцевого самоврядування передбачає укрупнення об’єднаних територіальних громад у повіти чи округи, якою буде остаточна назва поки ще не визначилися.
Важлива функція повітів – це робота державного урядника, який замінить теперішні адміністрації і контролюватиме місцеве самоврядування; на повітовому рівні також діятимуть державні інспекції.

Також на заході представили три моделі поділу Волині на повіти:

Модель №1 розроблена профільним міністерством та передбачає три райони чи повіти або округи. Тут додається один великий Ковельський район.

До речі, варіант Мінрегіону – це лише пропозиції для опрацювання та обговорення з урахуванням усіх наявних місцевих особливостей та чинників, зокрема географічних властивостей, історичних, етно-культурних факторів, наявних управлінських кадрів та відповідної інфраструктури тощо та підготовки «практичного» формату майбутнього адмінтерустрою субрегіонального рівня в області.


Модель №2 запропонована експертами проєкту в межах якого організовано круглий стіл і передбачає Луцький, Володимир-Волинський, Ковельський та Камінь-Каширський район.

Втім, у ході обговорення місцеві експерти зазначили, що поділ за другою моделлю «вб’є» економічні перспективи цих районів. Тому ліпшою є Модель №3. Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко зауважив, що нова влада має намір довершити реформу децентралізації до проведення місцевих виборів.


Модель №3 компромісний «волинський» варіант, запропонований експертами та членами ініціативної групи.

Наразі дискусії виникли щодо центрів повітів між містом Камінь-Каширський та селищем Маневичі й містами обласного підпорядкування – Володимиром-Волинським та Нововолинськом.

Голова Волинської обласної ради Ірина Вахович вважає, що четвертий повіт для Волині потрібен.

Одностайні щодо цього і представники Волинського РВ АМУ, а ще вони переконані, що, насамперед, варто належно і швидко завершити базовий рівень децентралізаційної реформи – створивши спроможні та фінансово стабільні громади, паралельно працюючи над формуванням районів.

«Для Асоціації міст України важливі інтереси всіх громад міст, селищ, сіл і, в тому числі, ОТГ. Хочу звернути вашу увагу, що самоврядних функцій на рівні районів не проглядається, лише наглядові, а по-друге – основна мета при формуванні районів – це зменшення контрасту між існуючими районами, як це й передбачає проєкт проведення адмінреформи в Україні», – зазначила пані Конончук.

І коли йдеться про зрівноваження районів, насамперед, потрібно орієнтуватися наскільки це буде зручно для людей. Якість послуг які надаватимуть у повіті на Поліссі не повинна відрізнялися від тих, які матимуть жителі Луцького.

Варто також брати до уваги і загальні вимоги щодо формування районів прописані у відповідній методиці.

Також в.о.виконавчого директора РВ АМУ звернула увагу на проблему, яка є не лише на Волині, але в інших областях Україні. Робочі групи при ОДА, які мають напрацювати остаточні перспективні плани розвитку територій, опрацьовувати модель нового адмінтерустрою та анонсовані профільною Міністеркою, на жаль, активно не працюють, а завершити базовий рівень децреформи треба до кінця 2019-го.


Підтримали колегу і консультанти-«ПУЛЬСовики». Дискутували на заході багато, втім зійшлися на тому, що для Волині доцільно сформувати замість 16 районів чотири повіти.

Однак, досягти єдності щодо четвертого – Поліського повіту – не вдалося, бо не можуть визначитися з центром: Камінь-Каширський чи Маневичі?

До речі, здивувало, що з Камінь-Каширського району у зустріч ніхто не взяв участі та вразило, що маневиччани приїхали солідною делегацією на чолі з керівниками району, селища, ОТГ Прилісненська громада щоб відстоювати Маневичі, як центр повіту.

Озвучене в Луцьку експерти обіцяли врахувати під час роботи над узагальненим проєктом нового районного поділу, який згодом скерують до Міністерства розвитку громад та території України.


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
8 грудня
Вчора
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
02.12.2019
01.12.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин