Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Володимир-Волинське ТМО
Володимир-Волинське ТМО

У Володимир-Волинському ТМО вперше провели тромболітичну терапію

12:18 20.10.2019
752

Першу у Володимирі-Волинському процедуру тромболізису – розчинення тромбу при гострому ішемічному інсульті – провели у відділі інтенсивної терапії територіально-медичного об’єднання міста.

Дороговартісний препарат лікарня змогла придбати власним коштом, – інформує офіційний сайт міста.

У екстреному випадку оперативно спрацювали анестезіолог Віктор Каменський, лікар-рентгенолог Володимир Качинський, завідувач неврологічним відділенням Світлана Шевчук.

«Тромболітичну терапію у Володимир-Волинському ТМО провели вперше. У випадку, коли згусток крові вже закупорив судину та припинив кровопостачання певної ділянки мозку, тромболізис відновлює її надходження. Проте для проведення процедури дуже обмежений час – до 4 годин з моменту перших симптомів інсульту. І в цьому вирішальну роль відіграє злагоджена робота команди екстреної медичної допомоги і лікарів», – каже завідувач неврологічним відділенням Світлана Шевчук.

Вона розповідає, що пацієнтку, якій першій провели тромболізис, в лікарню доставили швидко, адже від моменту появи перших симптомів інсульту минула година. Жінку госпіталізували у відділення інтенсивної терапії. Лікарі ввели хворій препарат для розчинення тромба і уже за 20 хвилин до неї повернулася мова, а за годину зник параліч.

Дуже важливу роль відіграє вчасне звернення до лікаря, наголошує завідувач відділення інтенсивної терапії Олег Ємчик. Фахівці пояснюють, що три години з моменту появи симптомів – це час, коли ще можна проводити процедуру тромболізису і впродовж якого лікарям необхідно встигнути зробити всі лабораторні аналізи, а також провести комп’ютерну томографію.

У згаданому випадку жінку привезли з паралічем, а вийшла вона із реанімації своїми ногами. Тож медики побачили результат своєї роботи вже за кілька годин, хоча зазвичай лікування інсульту потребує дуже тривалого часу.

«Пацієнтка не стане людиною з обмеженими можливостями, вона вийде з лікарні такою, як була до цього, – і важлива місія в цьому медиків, які працювали єдиною командою»,– не приховує радості головний лікар територіально-медичного об’єднання Олександр Клачук.

З його слів, у 68-річної пацієнтки після процедури тромболізису не залишиться і сліду від паралічу та інших симптомів інсульту. Однак є і протипокази для застосування препарату, а саме: вік пацієнта (менше 18-ти або більше 80 років), у випадку зовнішніх кровотеч, виразкова хвороба шлунка, будь-які хірургічні втручання упродовж останніх трьох місяців. Не слід проводити процедуру і тоді, коли при комп’ютерній томографії виявляють внутрішньомозкову гематому-крововилив.

«На сьогодні тромболітична терапія є можливістю високоефективної допомоги при ішемічному інсульті, що дозволяє відновити кровоток в ураженій судині і мінімізувати незворотні зміни в тканині мозку»,– зауважив Олександр Клачук.

Читайте також: Скільки грошей виділять Волині на послуги з профілактики та супроводу ВІЛ

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

рожищани

12:53 24.10.2019

як іде такий препарат продається в разі необхідності?

7 грудня
Сьогодні
Вчора
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
02.12.2019
01.12.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин