Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Коли до житлової нерухомості не застосовують пільги

14:30 27.10.2019
368

Пільги не застосовують до житлової нерухомості, що використовується з метою одержання доходів.

Про це інформує ГУ ДПС у Волинській області.

При обчисленні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з кількох об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи (згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)), до об’єкта оподаткування, що використовується з метою одержання
доходів, пільги, визначені у п. 266.4 ст. 266 ПКУ, не застосовують.

Підпунктом 266.4.1. п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, серед яких їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зменшується:

  • а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
  • б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв.метрів;
  • в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надають один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Також, сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачують на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що
перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення)
яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовують для забезпечення діяльності, визначеної такими статутами (положеннями) (п.п.
266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ).

Водночас, п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ визначено, що пільги з податку, визначені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ, для фізичних осіб не застосовують до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовують їх власники з метою одержання доходів (здають в оренду, лізинг, позичку, використовують у підприємницькій діяльності).

Порядок обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначений п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ.

Читати також: Волинські громади отримали майже в півтора рази більше податку на нерухомість

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
13 грудня
Сьогодні
Вчора
11.12.2019
10.12.2019
09.12.2019
08.12.2019
07.12.2019
06.12.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин