МОЗ планує збільшити вік дітей, яким можуть надавати допомогу педіатри

09 Липня 2020, 12:39
1107

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відомство готує зміни до законодавства про медичні гарантії, згідно з якими у протоколах лікування дітей буде змінений їхній вік.

Про це він сказав під час брифінгу 8 липня, відповідаючи на питання, чому Національна служба здоров'я зменшила вік дітей у протоколах їх лікування, оскільки було від 0 до 18 років, а зараз від 0 до 16 років. Проте дорослі спеціалісти їх не приймають, а дитячі вимушені лікувати на свій «страх і ризик», – передає Суспільне.

За його словами це одне з проблемних і неузгоджених питань, які є у програмі фінансування медгарантій, воно потребує вдосконалення.

«Зараз ми почали готувати ті зміни, які ми плануємо внести для того, щоб у нас була дійсно реформована медицина і взагалі розпочався процес реформування. Зокрема це буде стосуватися і неузгодженості віку пацієнтів», – сказав Степанов.

Суспільне звернулося до МОЗ та НСЗУ за коментарями щодо запроваджених змін, як вони впливають на пацієнтів та коли і як будуть змінені.

Що відомо

Згідно з законодавством, кожна дитина в Україні може отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій. Для цього має бути укладена декларація з педіатром чи сімейним лікарем.

Програма медичних гарантій передбачає перелік безоплатних послуг для дітей.

Згідно з даними НСЗУ, в Україні всім пацієнтам гарантовано доступ до медичних послуг, проте деякі додаткові послуги запроваджуються для пацієнтів певних вікових категорій.

Читайте також: Як захистити старше покоління від коронавірусу

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024