Як поводитися при появі перших симптомів COVID-19

24 Листопада 2020, 09:00
1142

Що робити, якщо з’явились симптоми COVID-19 і чого робити не варто, чи можливо підготуватись до ймовірної хвороби і яким чином? 

На ці питання відповіли на сторінці НСЗУ в мережі.

Що робити, якщо з’явились симптоми COVID-19:

  • Залишайтесь вдома на самоізоляції
  • Подзвоніть своєму лікареві та опишіть симптоми

Окремо потрібно розповісти, чи були ви в контакті з людьми, які мають підтверджений COVID-19.

  • Запам’ятайте перший день появи симптомів захворювання

Бажано вести на звичайному аркуші чи в смартфоні умовний щоденник, куди будете записувати ваші симптоми та зміни у стані кожного дня. Наприклад:

  1. виміряли температуру – запишіть результат;
  2. з’явився біль у горлі, кашель чи утруднене дихання – позначте, коли саме;
  3. втратили відчуття запахів та смаку – запишіть, в який день це відбулось;
  4. виміряли сатурацію – також запишіть показники;
  5. додались інші прояви, по типу тошноти, кишкових розладів тощо – запишіть.

Це потрібно для того, щоб контролювати захворювання у динаміці. Також лікар зможе оперативно призначити потрібний аналіз чи обстеження, зважаючи на зміни в самопочутті та тривалість захворювання.

  • Контролюйте температуру

Збивати температуру потрібно, якщо вона досягла 38.5 одним із жарознижуючих засобів (парацетамол, ібупрофен тощо). Якщо температура не падає після прийому жарознижуючих засобів, потрібно повідомити про це свого лікаря.

Якщо маєте пульсоксиметр, міряйте сатурацію один раз на день. У разі погіршення стану - зранку та ввечері. Показники між 95-100% означають нормальний рівень кисню в крові. Якщо сатурація нижче 94%, краще повідомити про це свого лікаря.

  • Виконуйте призначення вашого лікаря.

Лікування - і ліки, і аналізи, і рентген - призначає ваш лікар. Пацієнт має виконувати його призначення. Навіть, якщо є нестримне бажання зробити певні обстеження самостійно чи купити антибіотики за порадою з інтернету.

Чого не можна робити, якщо з’явились симптоми COVID-19

  • Робити КТ чи рентген відразу з появою перших симптомів.
  • Приймати антибіотики, антикоагулянти, кортикостероїди, імуномодулятори за власним бажанням або для профілактики.

Згадайте, чи уклали ви та ваші рідні декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Знайдіть контакти амбулаторії чи центру надання первинної медичної допомоги, де працює ваш лікар. Подзвоніть туди, щоб уточнити графік прийому лікаря та контакти, за якими телефонувати у разі підозри на COVID-19.

В ідеалі ви маєте обрати такого лікаря ПМД, якому довіряєте. Або завчасно подбайте про те, щоб мати контакти такого лікаря, якому ви довірити власне лікування або лікування ваших рідних.

Залиште під рукою усі корисні контакти: номер телефону сімейного лікаря, номери телефонів гарячої лінії у вашій області, номери найближчих аптек, сервісів доставки, номер сусідки, якщо мешкаєте самі.

Читайте також: В Україні виявили 10 945 нових хворих на коронавірус

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024