Заборгованість тут ні до чого: керівник газовиків про відключення газу в оселях володимирчан

У квартирах і будинках володимирчан припиняють газопостачання тільки тоді, коли йдеться про витік газу. І заборгованість в такому випадку не має ніякого значення.
Про це розповів начальник Володимир-Волинського відділення ПАТ «Волиньгаз» Олег Бомазюк виданню БУГ.
Начальник відділення наголосив, що газ вимикають тільки тоді, коли йдеться про загрозу життю і здоров’ю людей. Наприклад, газопостачання можуть припинити через порушення «Правил безпеки систем газопостачання» і наявності певних несправностей чи витоку газу. І наявність заборгованості в мешканців тут не має ніякого значення.
«Наразі Волиньгаз не здійснює ніяких, як говорять, масових відключень боржників. Пройшла зима і ми зосередились на перевірці витоків газу. Ми дійсно заходимо і обстежуємо стояки щодо наявності тих чи інших витоків.
В день ми ліквідовуємо приблизно 60 витоків газу. З них майже всі – на стояках. При можливості його відразу усуває наша бригада. Якщо є якась складність, тоді ми викликаємо службу «104». І тоді вже вона займається цим випадком.
Десь 50 таких витоків ми самостійно ліквідовуємо і відновлюємо газопостачання абонентам. Але десь на 10-15 адресах виникають зауваження чи ускладнення», – зазначив начальник Володимир-Волинського відділення ПАТ «Волиньгаз».
Керівник відділення зауважив, що обстеження будинків відбувається згідно з графіком. Це планові перевірки, які проводяться кожного року. І запевнив, що після ліквідації витоку газу, газопостачання відразу відновлюють. Керівник також наголосив, що в багатьох ситуаціях люди самі винні в тимчасовому припиненні газопостачання, бо самовільно встановлюють чи замінюють газові прилади чи лічильники.
«Десь з 10 будинків у 4 ми виявляємо витоки. Наприклад, пошкодження димоходів, відсутність тяги, самовільна заміна газового обладнання: котлів чи колонок. Люди придбали собі й самостійно їх встановили. Або ж є зміна проєктних рішень. Зокрема, переміщення чи взагалі знімання лічильників. Тобто є певні порушення правил безпеки систем газопостачання. Вони нами виявляються й усуваються. І газопостачання відновлюється відразу, практично автоматично.
Також через погодні умови, зокрема, вітри, морози й сніг різьбові елементи втрачають свою еластичність і йде витік газу, який треба усувати. Краще я буду в очах людей негідником, але я знатиму, що вони у безпеці, живі й здорові. І якщо в них щось станеться, то не з моєї вини», – розповів Олег Бомазюк.
Також він прокоментував один із резонансних випадків, який стався у Володимирі. Тоді мешканці у фейсбуці поскаржилися, що газовики перекрили газ в одному з будинків без жодного попередження. Керівник відділення запевнив, що в них виявили порушення, але також була і заборгованість.
«Був нещодавно зафіксований випадок, коли в одного із наших абонентів виявили витік газу і працювали над його усуненням. Те, що люди стверджували, що це відбувалось без їх присутності, не відповідає дійсності.
Газовики постукали в будинок, вийшов споживач, вони показали йому цей витік і опломбували. І оскільки самі не змогли його ліквідувати, то сказали, що потрібно викликати аварійну бригаду «104», і поїхали.
В цієї особи, яка підняла шум у фейсбуці, було виявлено порушення, які ми просили усунути: самовільно був замінений котел. Була і 3-місячна заборгованість.
У всіх гучних ситуаціях вже все вирішено й усунено ті недоліки. У тих випадках були суттєві порушення щодо зміни проєктних рішень чи відсутність тяги. При таких порушеннях ніхто не заставить мене відновити газопостачання, поки я розумітиму що там наявна загроза життю і здоров’ю людей», – наголосив Бомазюк.
Він повідомив, що незабаром в місті почнуть перевіряти багатоповерхівки теж, аби ліквідувати усі витоки газу. І якщо в квартирах виявлятимуть якісь порушення, то газопостачання не відновлять поки їх не виправлять.
«Ми подали головам ОСББ і міській раді графік обходу багатоповерхівок. Там ситуація теж не дуже хороша по внутрішньобудинкових системах газопостачання. Ми обслуговуємо будинок до крана і бачимо, що витоки там є. І досить серйозні.
То ми зараз хочемо пройтися по багатоповерхових будинках і все там ретельно перевірити. Якщо в квартирі побачимо якісь порушення, то газу туди не подамо, поки все не виправлять. Бо якщо я бачитиму, що це небезпечно для життя і здоров’я людини, то щоб хто не казав, я газу пускати не буду», – наголосив Олег Бомазюк.
Нагадаємо, у березні кілька будинків міста без попередження відключили від газу. Тоді мешканці нарікали: не запитавши ніякого дозволу, газовики, прикриваючись «витоком газу» зайшли на подвір’я і перекрили газ, хоча, з їх слів, причина була геть інша: заборгованість. На захист людей стали місцеві депутати, які звернулися до прокуратури Волинської області та антимонопольного комітету України, прем’єр-міністра України та народного депутата.
До слова, у Володимирі на сьогодні є чимала заборгованість за газ: близько 2 мільйонів 16 тисяч гривень – по розподілу газу і приблизно 3 мільйони 145 тисяч гривень – за газопостачання.
Читайте також: Не писати в Київ, а розбиратись тут: що говорять депутати про «свавілля» газовиків у Володимирі