Володимирчанам нагадали правила безпечного перебування у храмах під час Великодніх свят

26 Квітня 2021, 13:00
596

В період Великого Посту люди потребують сповіді та Святого Причастя. Проте не варто забувати, що  у світі триває пандемія коронавірусу. Богослужіння – це масовий релігійний захід. Черга до Святого Причастя без дотримання соціальної дистанції може стати для когось місцем інфікування і подальшої важкої недуги.

Фахівці Волинського обласного лабораторного центру наголошують, що на сьогодні в області діє «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, це попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації,  що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів.

Тому, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020р., з метою  попередження захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 рекомендують дотримуватись наступних рекомендацій в Храмах та Церквах, які відповідають «помаранчевому» рівню епіднебезпеки:

  1. Богослужіння та інші релігійні заходи проводити за участю не більше однієї людини на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), або наповненістю приміщення не більш як 50 відсотків місць та за умови дотримання учасниками заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів. Необхідно нанести горизонтальної розмітки або інші засоби дистанціонування для дотримання між особами фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра.
  2. Забезпечити провітрювання приміщень між кожним богослужінням.
  3. Не допускати скупчення людей при вході та виході з церкви.
  4. Причащати виключно ложечками одноразового використання або такими, що пройшли належну дезінфекцію.
  5. Проводити онлайн богослужіння.
  6. У разі виявлення випадку захворювання на коронавірус у служителя церкви, забезпечити самоізоляцію усіх контактних на 14 днів від моменту останнього контакту з хворою особою.
  7. Роз’яснювати під час Служби небезпеку, що створює людина, яка виділяє вірус для оточуючих.
  8. Забезпечити умови для антисептичної обробки рук.
  9. Не допускати випадків перебування в приміщенні церкви осіб без масок.

Попереду багато свят. Саме зараз від свідомості кожного з нас залежить здоров’я близьких та оточуючих. Пам’ятайте, що джерелом інфікування є хвора людина. Поширенню інфекції сприяє недотримання самоізоляції, як хворими так і контактними особами.

Тому в черговий раз наголошуємо – у випадку захворювання негайно звертайтесь до лікаря, не займайтесь самолікуванням. Носіть маски, дотримуйтесь соціальної дистанції, уникайте місць скупчення людей та користуйтесь антисептиками.

Коментар
28/07/2021 Вівторок
27.07.2021
26.07.2021