Скільки «ложок» меду докинули володимирські лісівники у загальнодержавну бочку

20 Серпня 2017, 10:36
7526

Лісогосподарські підприємства Володимир-Волинського району з року в рік нарощують медові «потужності» лісових пасік. Не підвели володимирські лісівники й цьогоріч.

Як розповідають самі лісівники, у цій справі практично немає технічного прогресу, абсолютно не діють закони глобальної індустріалізації і точно зовсім ні до чого тут IT-технології. Мед народжується, як і тисячу років тому, лише в результаті терплячої копіткої праці. Бджіл і людей. У спокої, тиші, серед затишної природної краси. А в тренді – натуральність

Пасічники розповідають, що мед має один із найвищих показників дати зберігання серед харчових продуктів. Ця довговічність пояснюється його хімічним складом: продукт природним чином є кислотним, з низьким вмістом вологи, що робить його досить непривітним середовищем для різноманітних бактерій.

Мед дуже корисний для здоров’я і це помітили давно. Оскільки речовина настільки негостинна для бактерій, її часто використовували для захисту від інфекції при порізах і опіках. Сьогодні мед також використовується як природні ліки.  

Підраховано, що кожна сьома тонна світового меду – українська. Приємно, що волинські лісівники також докинули свою «ложку» у загальнодержавну бочку меду. У волинському лісі нині живе майже 600 бджолосімей. Пасіки створені практично у всіх державних лісогосподарських підприємствах. У ДП Любомльське ЛМГ» їх 3, ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», ДП «Ківерцівське ЛГ», ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «Цуманське ЛГ», ДП СЛАП «Любешівагроліс» мають по 2 пасіки.

Волинські лісові пасічники вже зібрали майже 4 тис. кг меду. Найбільше – у ДП «Ківерцівське ЛГ» – понад 1000 кг меду при плані 900 кг і це при тому, що медозбір активно триває. Досить результативно працюють бджоли у ДП «Маневицьке ЛГ» – там заготовили майже 800 кг солодкого продукту. Традиційно медовими залишаються лісогосподарські підприємства у Володимир-Волинському та Любомльському районах. На медове лідерство починає претендувати ДП «Шацьке УДЛГ».

У планах – ще сотні кілограмів медових запасів, яким лісові пасічники згодом потішать волинян.

До речі, волинський лісовий мед постійно можна придбати у фірмових магазинах «Лісовичок». Таких на Волині діє 4: Ківерцівський р-н, с. Гаразджа, автошлях Луцьк – Рівне, за 3,5 км від Луцька, поряд із кафе «Білочка»; рекреаційний пункт «Пролісок», траса Луцьк – Маневичі, 1 км від м. Ківерці; Маневицький р-н, с. Оконськ, біля АЗС «Журавлина», траса Київ – Варшава; Турійський р-н, с. Блаженик, траса Ковель – Жовква, Р-15, 37-й км.

Лісовий мед продається лише у скляній баночці і за доступними цінами. Щоб кожен волинянин зміг вдосталь насолодитися медово-лісовим смаком і ароматом.

За інформацією прес-служби Волинського ОУЛМГ

 

Коментар
28/07/2021 Вівторок
27.07.2021
26.07.2021