У Володимирі одну з вулиць хочуть назвати на честь колишньої директорки хлібозаводу

07 Липня 2022, 18:35
Володимир 732
Володимир

У Володимирі 6 липня відбулось чергове засідання робочої групи, яка займається перейменуванням вулиць міста.

На засіданні розглянули доопрацьовані нові варіанти назв вулиць, що підлягають перейменуванню та сформували остаточний список топонімів, котрі буде винесено на обговорення громадськості, повідомили Район.Володимир у міськраді.

 Члени робочої групи погодили перейменування вулиці Миколи Глущенка із запропонованим варіантом нової назви – вулиця Рятувальників. Для вулиці Олексієвського будуть запропоновані назви – Млинна та Повстанська, для ОлійникаКрива (історична назва), для вулиці Короленка Кутова, СтаніславськогоІвана Коссака, МитінаЗагоровського, Островецька, для вулиці Червонобережної у селі Заріччя – Затишна та Магістратська.

Провулок Миколи Ваврисевича члени робочої групи вирішили виключити зі списку вулиць, які підлягають перейменуванню. На засіданні також прозвучала пропозиція назвати одну з міських вулиць на честь колишнього директора педколеджу Івана Губаря, який 30 років очолював даний навчальний заклад і є почесним громадянином міста Володимира. Під час обговорення вирішили додати цю пропозицію до варіантів перейменування вулиці Пушкіна, яка пролягає неподалік фахового коледжу.

Читайте також: У Володимирі вулиці хочуть назвати на честь військових бригад

На засіданні робочої групи були заслухані два виступи на захист назв вулиць, які планують перейменовувати, а також на підтримку нових варіантів назв топонімів. Зокрема, очільниця Володимирського хлібозаводу Наталія Дяченко повідомила членів групи, що мешканці вулиці Митіна підтримують перейменування їхньої вулиці на честь її бабусі, почесного громадянина міста Наталії Поліщук.
Онука коротко розповіла про життєвий шлях колишньої директорки хлібозаводу та аргументувала чому саме її ім’ям варто назвати вулицю. Вислухавши цю пропозицію, голова робочої групи Ярослав Матвійчук запропонував жителям вулиці подати колективне звернення, яке буде враховане під час громадського обговорення.
Щодо вулиці Стемковського у селі Заріччя на засіданні розгорілась дискусія – онук колишнього сільського старости та голови колгоспу, на честь якого і була названа дана вулиця, Володимир Стемковський, зауважив, цей топонім не підпадає під норми закону про декомунізацію, оскільки його дід був рядовим комуністом, а не секретарем чи вище. Після жвавого обговорення вирішили винести  перейменування вулиці Стемковського на повторний розгляд робочої групи.

З повним переліком усіх 47 вулиць та провулків, які пропонується перейменувати у населених пунктах громади, а також із варіантами нових назв можна ознайомитись за посиланням  https://volodymyrrada.gov.ua/perejmenuvannya-vulycz/

 

Починаючи з 7 липня на сайті Володимирської міської ради у кожного жителя громади буде можливість пройти онлайн голосування та висловити власну позицію щодо перейменування вулиць.

Пропозиції (зауваження) громадськості також прийматимуться письмово через ЦНАП, також їх можна надіслати на електронну пошту [email protected] до 10 серпня.

Громадське обговорення зібраних пропозицій та їх оприлюднення (на офіційному сайті міської ради в тому числі) відбудеться 9 вересня 2022 року в приміщенні ЦНАП по вул. Устилузькій 17 (2 поверх).

Нагадаємо, нещодавно у Володимирській міській раді відбулось чергове засідання робочої групи щодо перейменування вулиць населених пунктів громади.

Під час засідання історики, науковці, краєзнавці, громадські активісти та депутати міської ради розглянули та обговорили пропозиції щодо понад сорока вулиць, назви яких пропонується змінити, попередньо винісши їх на громадське обговорення.

Читайте також: Декомунізація Володимира: демонтували багатотонний радянський спадок

Коментар
21/02/2024 Середа
21.02.2024