У Володимирі з дев'яти закладів загальної середньої освіти два не мають власного укриття

18 Серпня 2022, 12:55
У Володимирі з 9 закладів загальної середньої освіти, 2 не мають власного укриття. 353
У Володимирі з 9 закладів загальної середньої освіти, 2 не мають власного укриття.

У Володимирській міській раді днями відбулось позачергове засідання комісії ТЕБ та НС з питань створення безпечних умов перебування у закладах освіти громади та готовності до нового навчального року.

Про безпечні умови перебування у закладах освіти громади розповіла начальник управління з гуманітарних питань Оксана Бігун. Вона наголосила, що початок навчального року насамперед буде залежати від безпекової ситуації у громаді, йдеться на сайті міста.

Також керівниця управління поінформувала, що 12 серпня спеціально створена робоча група здійснила чергове обстеження закладів освіти та позашкілля.

Відтак з 9 закладів загальної середньої освіти 2 не мають власного укриття. Тож Суходільський ліцей використовуватиме укриття закладу дошкільної освіти, який знаходиться поруч, а ліцей ім. О. Цинкаловського працюватиме здебільшого онлайн та за змішаною формою – початкові класи частково перейшли до інших ліцеїв, а середні класи матимуть змогу очно відвідувати уроки у приміщенні міжшкільного ресурсного центру.

Наразі уже завершуються поточні ремонти в укриттях закладів освіти громади, зазначила Оксана Бігун, і до 20 серпня усі підрядники повинні уже здати повністю облаштовані об’єкти, після чого відбудеться їхнє контрольне інспектування.

За результатами опитування батьків, 30 відсотків бажають, щоб їхні діти навчались за дистанційною формою, 35 відсотків підтримують очну форму, 25 – виступають за змішану форму та решта воліють навчатись за сімейною формою навчання. Тож у більшості закладів загальної середньої освіти початкові класи навчатимуться очно, а середні за змішаною формою – один тиждень навчання проходитиме у школі та один удома.

Начальник сектору цивільного захисту Володимирського РУ ГУ ДСНС Олена Шуба також доповіла про обстеження укриттів, яке відбулось 12 серпня за участі представників служби. З її слів, значних недоліків надзвичайники не помітили, проте звернули увагу на необхідність дообладнання системи вентиляції,  встановлення посилених дверей, а у деяких закладах – біотуалетів. Після здійснення усіх цих заходів залишиться забезпечити наявність в укриттях медикаментів, води та місць для сидіння.

На засіданні комісії слово надали керівникам усіх ліцеїв та гімназій громади, а також установам позашкілля мистецького та спортивного напрямків – усі директори прозвітували про готовність укриттів у їхніх закладах, а також повідомили про дату, коли планують розпочати навчання. З метою безпеки не усі ліцеї та гімназії розпочнуть освітній процес 1 вересня, а приступлять до навчання кількома днями раніше. Також керівники закладів освіти зійшлись на думці, що для установ, де навчаються діти, потрібно забезпечити додаткову охорону, яка слідкуватиме за порядком у приміщенні, котре спорожніє під час повітряної тривоги.

За результатами позачергового засідання комісії ТЕБ та НС було вирішено спланувати та провести протягом серпня цього року спільно з представниками навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області заняття для працівників закладів освіти громади щодо порядку дій у разі оголошення повітряної тривоги. Буде вивчене питання щодо введення у навчальні плани з 1 по 11 класи уроку безпеки.

Окрім цього, відповідно до приписів працівників РУ ГУ ДСНС України за результатами попередніх перевірок закладів освіти громади, буде проведений  аналіз виконання протипожежних заходів, на які мають бути передбачені кошти з місцевого бюджету.

Спільно з Володимир-Волинським районним відділом поліції ГУНП України у Волинській області буде вивчене питання щодо здійснення охорони закладів освіти під час навчального процесу.

Володимир-Волинському районному управлінню ГУ ДСНС комісія рекомендувала під час обстеження закладів освіти надати методичну допомогу у створенні безпечних умов перебування дітей, учнів і працівників закладів освіти, а також провести додаткові заняття, інструктажі з дітьми, учнями і працівниками закладів освіти протягом місяця після початку навчального процесу.

Насамкінець позачергового засідання міський голова Ігор Пальонка зауважив, що місцева влада робить усе можливе для того, щоб навчання у закладах освіти громади було комфортне, наскільки це можливо в умовах воєнного стану. Щодо вибору форми навчання, то тут визначальною є думка батьків, які краще знають, що більше підходить для їхньої дитини. Очільник громади вкотре наголосив на безпеці дітей, яка є головною умовою початку нового навчального року.

Коментар
Код блоку:
30/09/2022 П'ятниця
30.09.2022