Володимир-Волинський бореться за півмільйона на новий фестиваль

23 Січня 2018, 13:42
3965

На культурно-історичній мапі Володимира-Волинського – міста-члена АМУ –  може з’явитися ще один фестиваль. Проект «України фестиваль «Данилове весілля» – фіналіст конкурсу «Малі міста – великі враження», який торік оголосило Міністерство культури України.

Минулоріч протягом листопада до Мінкультури надійшло 158 заявок на участь у конкурсі, серед них і чотири від Волині: «України фестиваль «Данилове весілля» (м.Володимир-Волинський), «Фестиваль народних ремесел Скудельничі» (с.Жидичин, Жидичинська ОТГ, Ківерцівського р-у), «Збереження культурної спадщини села Тур» (Заболоттівська ОТГ, Ратнівського р-ну), «Фестиваль різдвяних колядок та щедрівок у виконанні родинних колективів «В родинах славимо Христа» (Смолигівська ОТГ, Луцький р-ну), - розповідає Тамара Зубенко, консультант з комунікацій Асоціації міст України, Волинське РВ АМУ.

До фінального захисту, який відбувся у січні в Києві, допустили  20 проектів, серед яких один-єдиний із Волині.

Презентувати спільну роботу до столиці їздили Володимир Пикалюк, директор Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» та Любов Саць, начальник відділу проектної діяльності Володимир-Волинської міськради.

Зі слів авторів проекту, «Данилове весілля» – унікальний сімейний фестиваль, де можна не тільки відпочити, але й дізнатися багато історичних фактів, поринути в славне минуле княжої доби.

– Спершу була ідея взяти за основу коронацію Данила, але вона була не у Володимирі, тож спинилися на його одруженні з Анною, про яке в історичних джерелах згадують лише кількома рядками. За умовами конкурсу, дійство мало проходити на території пам’яток національного значення, тож як локацію обрали городище «Вали», – каже Лобов Саць. – У рамках фестивалю запланували благоустрій території та її освітлення. Так зможемо інтегрувати пам’ятку в життя громади, задіяти її, привернути до неї увагу, адже досі територію пам’ятки не використовували в культурному житті міста, більшість містян жодного разу так і не побували на валах городища, не бачили їх величі, не оцінили унікальності. Хочемо, щоб «Данилове весілля» стало просвітницькою подією, популяризувало сімейні цінності, весільні обряди, спонукало земляків, гостей міста та науковців до вивчення нашої минувшини.

Під час дводенного дійства заплановані ярмарок майстрів, показ робіт пленеру майстрів, вуличне частування (коровай, медовуха, квас, кабан на вертелі та ін.), майстер-класи, а саме гончарство, ковальство, плетення вінків, середньовічні танці, лицарські бої, концерт середньовічної музики, вогняне шоу, ватра та інше.

На дійство хочуть запросити і представників міст-побратимів Володимира-Волинського – польських Грубешува, Кентшина, Ленчиці та німецького Цвікау.

Щорічно «Данилове весілля» мають намір проводити в першу неділю червня. Бюджет фесту понад 878 тисяч гривень і його автори сподіваються отримати грант, який покриє левову частку витрат, а решту дофінансують із обласної та міської скарбниць.

Тим часом у планах організаторів конкурсу «Малі міста – великі враження», шляхом проведення відкритого конкурсу відібрати шість ОТГ та малих міст для впровадження пілотних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною, реалізація яких сприятиме подальшому культурн-економічному розвитку територій.

Зауважимо, що переможці конкурсу – учасники проекту отримають фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тисяч гривень для реалізації проекту, а також  методичну допомогу у розробці ексклюзивної ідеї та концепції стартапу, супровід під час реалізації та маркетингову підтримку проекту.

До речі, набравши 824 бали, нині проект «України фестиваль «Данилове весілля» написаний волинянами посідає шосту сходинку в рейтингу фіналістів.

– Цей конкурс привернув увагу до стану об’єктів культурної спадщини по всій країні. Переконаний, це стане стимулом для відновлення замків та палаців, започаткування  нових фестивалів та інших культурних проектів. Реалізація місцевих ініціатив у сфері культури надасть позитивного іміджу містам та ОТГ, підвищить  туристичну привабливість територій. Будуть створені умови для розвитку бізнесу та залучення інвестицій, – зазначив Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, який увійшов до експертної ради конкурсу «Малі міста – великі враження».

Як відомо, 2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишилася осторонь цих процесів – торік у жовтні Кабмін підтримав проект Указу Президента України про оголошення 2018-го Роком охорони культурної спадщини. Тож, враховуючі світові тенденції та процеси, що відбуваються в країні, Міністерство культури ініціювало конкурс «Малі міста – великі враження».

У Володимирі-Волинському автори проекту мають надію, що здобудуть грант і, започаткувавши новий фестиваль «Данилове весілля», княжий град стане ще привабливішим для туристів, а у містян, буде ще один привіт пишатися історичним минулим древнього волинського міста.

1

1
Під час презентації проекту
Під час презентації проекту


Вали Городища
Вали Городища

 

Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024