Серед володимирчан поширюють фейк про отримання компенсації із конфіскованих активів рф

29 Вересня 2022, 15:00
Серед володимирчан поширюють фейк про отримання компенсації із конфіскованих активів рф 734
Серед володимирчан поширюють фейк про отримання компенсації із конфіскованих активів рф

У володимирських фейсбук-пабліках поширюють допис про отримання компенсації із конфіскованих активів російської федерації.

Фактчекерка Район.Володимир проаналізувала допис та дійшла висновку, що викладена інформація не має нічого спільного з правдою.

МЕСЕДЖ

«Кожен українець може отримати 7 тисяч гривень», – повідомлення такого змісту поширюють у мережі Facebook від спільноти під назвою «Info Plus». Подібний рекламний допис з'являється у стрічці новин соцмереж і таргетується на володимирчан.

ФЕЙК

Публікуючи допис, його автор вдається одразу до кількох прийомів, аби привернути увагу якомога більшої кількості користувачів. 

По-перше, публікація починається словами «Підписано закон» (тобто можна стати одним з перших, аби отримати кошти). 

По-друге, на картинці допису зазначили, яку суму людина зможе отримати – від 7000 гривень, аби зір «вловив» цей меседж.

Також використали ілюстрацію відомого в Україні банку, що вже когось може наштовхнути на довіру.

У коментарях до посту є сотні відгуків людей, які нібито вже отримали компенсацію у різному розмірі. Проте всі ці профілі – пусті, отже можна зробити висновок, що всі вони – боти.

По-третє: в Україні немає жодного закону, який дозволяє українцям отримати компенсацію із конфіскованих активів РФ. Також немає жодних нормативних актів, які б дозволили отримати такі виплати. 

Крім того, на сайті у тексті є низка помилок – це може бути свідченням неправильного перекладу з російської мови через онлайн-перекладач.

Якщо користувач таки захоче «отримати виплату» і пройде всі процедури на сайті, то далі дійде до розділу: «аби отримати багатотисячну виплату потрібно сплатити кілька разів комісію» яку шахраї обіцяють повернути протягом доби. 

Опісля відкривається сторінка, де потрібно вказати номер банківської картки разом із конфіденційними даними.

Після виконання цієї операції будьте певні, що шахраї «очистять» вашу картку.

ВИСНОВОК

Це – фейк, а дії авторів допису можна кваліфікувати як шахрайство.Наголошуємо, в Україні на офіційному рівні немає жодних законів, які б дозволяли українцям отримати компенсацію із конфіскованих активів РФ, і ніяких виплат не передбачено. 

Коментар
25/04/2024 Середа
24.04.2024