На Володимирщині шукають патронатних вихователів

26 Лютого 2018, 11:10
1803

Шукають сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шукає сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка, - йдеться на сторінці міськради.

Якщо ви – подружжя з досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу: сімейний патронат.

Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Бувають випадки, коли через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека. Інколи у дітей хворіють або помирають батьки, й за ними нікому доглядати.

Трапляється й так, що дітей залишають у пологових будинках ще при народженні, й доки триває кількамісячна паперова тяганина «відмовою» мами, немовлята безпомічно чекають своєї долі на самоті в лікарняній палаті. Коли батьки в силу складних життєвих обставин не можуть опікуватися дітьми, їх на певний час влаштовують на виховання у професійні патронатні сім’ї.

Навіщо потрібні патронатні сім’ї

Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин. Передбачається він і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження.

Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні патронатні сім’ї. Така форма сімейного догляду та виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі.

Відповідно до ситуації у кожному окремому випадку дитина, що перебувала під патронатом, або повертається до біологічної сім’ї, – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин – або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опікунська чи прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) чи до профільного інтернатного закладу.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї. Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають вищу освіту у галузі соціальної роботи, освіти, охорони здоров’я, соціальних та поведінкових наук та досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).

Які документи треба, щоб стати патронатним вихователем

Кандидати у патронатні вихователі подають до соціального закладу за місцем їх проживання, зокрема до Володимир-Волинського міського центру соціальних служб для сім҆ї, дітей та молоді, такі документи:

  • заяву кандидата у патронатні вихователі;
  • заяву кандидата у помічники патронатного вихователя про готовність участі у наданні послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї;
  • копії паспортів кандидатів у патронатні вихователі та помічники патронатних вихователів;
  • довідку про склад сім’ї (форма N 3);
  • копію свідоцтва про шлюб;
  • копію диплома про вищу освіту кандидата у патронатні вихователі;
  • довідки про стан здоров’я патронатного вихователя та членів сім’ї, які проживають разом із ним (відсутність хронічних захворювань, результати обстеження повнолітніх членів сім’ї наркологом, венерологом, психіатром);
  • довідки про доходи повнолітніх членів сім’ї;
  • довідки про наявність чи відсутність судимості кандидата в патронатні вихователі та членів сім’ї, які проживають разом із ним;
  • документ, що підтверджує право власності на житло або користування житловим приміщенням;
  • письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом із кандидатами у патронатні вихователі, на тимчасове влаштування дітей; згода дітей надається за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї

Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців відповідно до вимог статей 252 – 253 Сімейного кодексу України. На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.

Фінансування патронатних сімей

Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у порядку та за умов, затверджених Кабінетом Міністрів України (на період до 31.12.2018 року), надалі – за рахунок коштів, що передбачаються у відповідних місцевих бюджетах.

Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя становить п’ять мінімальних заробітних плат (16000 грн.), а в період між влаштуванням дітей – півтори мінімальні заробітні плати (4800 грн.) і не залежить від стипендії на кожну дитину. Оплачуваний період між влаштуваннями дітей становить не більше 60 календарних днів на рік.

У разі перебування у сім’ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, дітей-інвалідів та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину та категорію, проте сумарно не більше ніж на 50 відсотків.

Нарахування та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування патронатних вихователів із сум їх грошового забезпечення здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
м. Володимир-Волинський, вул. Івана Франка,8
Володимир-Волинський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді 
Тел. (03342) 2-37-63

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024