«Нота Єнота»: володимирські студенти «визволяли з полону фейків та дези херсонського єнота»
У Володимирі студенти третього курсу групи «Р» фахового педагогічного коледжу ім. Агатангела Кримського, під час гуртка «Район.Діти», грали в антифейкову інтелектуальну гру «НотаЄнота».
Інтерактив відбувся 18 жовтня, його провела редакторка видання Район.Закордон, викладачка медіаграмотності у «Район.Діти» Тетяна Палаєвська.
«Патрік», «Лісова братва» та «Кримський зоопарк» – студентські команди, які вчились розпізнавати ворожі впливи та російську дезінформацію. Упродовж гри учасники розвинули критичне мислення, наловчитись визначати правдивість інформації, або її фейковість. А головне – «визволили з полону фейків та дези херсонського єнота».
Гра складалася із п’яти раундів: «Правда, чи фейк»,«Новомова», «Єнот-полоскун», «Ребуси», «Не вір очам своїм».
Щоб врятувати смугастого, довелося докласти трохи зусиль. Під час гри студенти охоче відповідали на цікаві запитання. До прикладу, про «повітря в банках», чи плутанину «москітів з московитами», про заміну «Московія» на «Україній», про ботокс для верблюдів.
Тетяна Палаєвська пояснювала кожне запитання, на яке відповіли учасники гри. Говорили про контекст, додаткову інформацію, тлумачення причинно-наслідкових зв'язків.
У грі були раунди, спрямовані на те, щоби показати, що є правдиві новини, які дуже схожі на фейки, і є фейкові, які подібні на правдиві. Учасникам потрібно було їх віднести до однієї із запропонованих категорій.
У раунді «Новомова» студенти перекладали слова пропагандистів на українську мову. Наприклад, «жест доброй воли» – насправді це втеча окупантів з України, а «освобождение» – це окупація України, «СВО» – війна.
Під час раунду «Не вір очам своїм» учасники гри переглядали різноманітні відеоролики і визначили правдивість поданої інформації, або ж її фейковість.
Опісля підрахунку всіх балів журі визначили переможця. У підсумку команда «Кримський зоопарк» здобула третє місце, «Лісова братва» – друге, а переможцем антифейкової інтелектуальної гри «НотаЄнота» стала команда «Патрік».
Усі учасники гри отримали дипломи із символікою гри «НотаЄнота» та наліпки. А ще отримали чимало позитивних емоцій, прокачали своє критичне мислення та відчули що таке командний дух.
Читайте також: На Волині стартує мережа Район.Діти
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром