Володимирська молодь дізнавалася навіщо новинам фото

У Володимирі 28 грудня відбувся гурток з медіаграмотності у рамах проєкту «Район.Діти».
Цього разу говорили про фото у журналістських текстах та власні фото у соцмережах. Про те, як візуальний контент допомагає побачити об’єктивну реальність читачеві та виконує функцію доповнення тексту.
Викладачка з медіаграмотності та редакторка Район.Закордон Тетяна Палаєвська розповіла учасникам гуртка, навіщо текстам картинки, що вони символізують, як їх підібрати і які реакції вони викликають у читачів. Також пояснила, що фото в медіа – не лише для того, аби привернути увагу, а й підтвердити те, про що йдеться. Наприклад, автор тексту, пишучи про кількість автівок, на заблокованому кордоні, краще за все продемонструє її за допомогою фото безпосередньо з місця події.
Говорили також про те, чому світлини – важливий елемент в інформаційному просторі та які фото варто, а які ні розміщувати на своїх сторінках у соцмережах.
Темою для обговорення стали й елементарні правила безпечного розташування фотографій у мережі. Обговорили також, що не можна фотографувати і виставляти на загал у період воєнного стану.
Також дискутували на тему ведення блогу/влогу. Обговорили всі «за» і «проти» життя на камеру. Учасники гуртка розповіли за ким слідкують у соцмережах, який контент люблять, як «ловлять» і розвінчують фейки на сторінках своїх друзів та знайомих.
Локацію для проведення гуртка цього разу вибрали незвичну – парк «Слов’янський». У цей день дуже мальовничим видався захід сонця, який дав можливість учасникам гуртка попрактикуватись у фотографуванні природи, людей, пам’яток архітектури та самих себе. На завершення заняття влаштували конкурс: сфотографувати локацію, яка найбільше сподобалась у парку. Фото мало бути вдалим, цікавим та креативним. Із завданням впорались усі!
Читайте також: На Волині стартує мережа Район.Діти
- «Нота Єнота»: володимирські студенти «визволяли з полону фейків та дези херсонського єнота»
- Володимирським ліцеїстам розповіли про медіаграмотність
-
«Не лінуйтесь перевіряти інформацію»: у Володимирі діти вчилися шукати фейки