«Влада хоче відібрати у нас святиню»: УПЦ МП про Успенський собор у Володимирі

15 Травня 2024, 17:40
Комплекс Успенського собору XII–XVII століть 1223
Комплекс Успенського собору XII–XVII століть

Договір тимчасового користування комплексом Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі, який закінчується 1 липня, продовжувати не будуть.

Повідомлення про припинення дії договору Волинська ОВА надіслала митрополиту Володимиру, настоятелю релігійної громади Свято-Успенського кафедрального собору, інформує Район.Володимир.

На сторінці єпархії одразу ж оприлюднили допис у якому йдеться про те, що обласна державна адміністрація не продовжує договір оренди Свято-Успенського кафедрального собору і що «всі ці роки, ми піклуємося про храм, оновлюємо, ремонтуємо, зберігаємо як святиню. То що ж не так? Чому таке рішення? Яка причина? Ми громадяни вільної України й Конституція дає нам право на свободу віросповідання». А ще, що в єпархії «втомилися доводити, що не маємо ніяких зв'язків з РПЦ, що не служили й не служимо ворогу». 

«Багато парафіян нашої церкви нині на фронті, ми постійно допомагаємо воїнам і ось таке рішення ми отримали від влади, яка хоче просто знищити нашу віру. Влада хоче відібрати у нас нашу святиню – кафедральний собор, але вона не забере головного – нашу Православну віру і вірність нашій Церкві...», – пишуть на сторінці Володимир-Волинської єпархії.

Нагадаємо, 15 вересня 2022 року Волинська обласна рада підтримала звернення до ВРУ, Кабміну та РНБО про заборону Української православної церкви московського патріархату на території України. А в листопаді минулого року депутати Волинської обласної ради звернулися до прем’єра, міністра культури і голови служби з етнополітики та свободи совісті з проханням не продовжувати договір про користування УПЦ МП комплексом Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі.

Читайте також: Депутати Волиньради ініціюють звернення про заборону УПЦ МП на території України

І ось в березні 2024 року, на позачерговій сесії Волинської облради, заступниця голови Волинської ОДА Мирослава Якимчук поінформувала, що договір оренди, а точніше договір користування Успенським собором, який закінчується 1 липня, продовжувати не будуть.

10 квітня під час засідання постійної комісії облради депутат Андрій Бокоч звернувся до представників Волинської ОДА з проханням надати список артефактів Успенського собору Володимира. Адже ревізія майна востаннє там проводилась у 1992 році і є ризик того, що московські священники підуть і все майно заберуть з собою. А там, за словами депутата, є чимало цінних релігійних речей: мощі святих, давні книги, ікони та інша цінна церковна атрибутика, якій понад 200-300 років.

Читайте також:  Спливає термін договору про користування УПЦ МП собором у Володимирі: продовжувати його не збираються

 

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром