Серпень чи вересень: у Володимирі ще не визначились, коли розпочнеться новий навчальний рік

09 Липня 2024, 14:25
У Володимирі ще не визначились, коли в громаді розпочнется новий навчальний рік 851
У Володимирі ще не визначились, коли в громаді розпочнется новий навчальний рік

У Володимир-Волинській громаді наразі активно обговорюють дату початку нового навчального року.

Про це під час брифінгу з представниками місцевих ЗМІ повідомив міський голова Ігор Пальонка, інформує журналістка Район.Володимир.

«Сьогодні вранці говорив з представниками гуманітарного управління. Обговорюємо дату 19 серпня, але вона ще не остаточна. На цьому тижні ми проведемо ще одну нараду, і вже після цього будемо говорити, коли конкретно почнеться навчання», – зазначив голова громади.

Щодо навчання у суботу і та два місяці зимових канікул, теж рано говорити.

«Зберемо всіх на нараду, поспілкуємося з директорами ліцеїв та навчальних установ і тоді вирішимо остаточно. Якщо буде і надалі така невтішна ситуація з енергетикою, можливо, навчання буде проводитись і у суботу», – зауважив міський голова.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України рекомендує розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня. Наприклад, у Львові вже прийняли рішення про початок навчання з 19 серпня. У Чернівцях новий навчальний рік теж розпочнеться 19 серпня. До речі, це перша область в Україні, яка ухвалила подібне рішення. Таким чином перший семестр триватиме до 29 листопада, другий – із 3 лютого до 6 червня. Осінніх та весняних канікул не буде, натомість – довгі зимові.

Більшість областей керуються законом України «Про освіту», де зазначено, що навчальний рік розпочинається з 1 вересня. Якби до цього закону внесли певні зміни стосовно дати початку навчання, тоді місцеві ради розглядали б їх. Попередньо відомо, що для школярів Одеси, Черкас, Житомира, Вінниці, Рівного та Луцька перший дзвоник пролунає традиційно 1 вересня. Про це повідомили в міських Департаментах освіти й науки.

Заступниця міського голови Івано-Франківська Вікторія Дротянко днями повідомила, що цьогоріч навчальний рік у місті розпочнеться 1 вересня.

Нагадаємо, вже в новому навчальному році усі десятикласники Володимир-Волинської громади будуть навчатись в одному профільному ліцеї.

Читайте також: У Володимирі з’явиться профільний ліцей: що зміниться для старшокласників громади

 

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
13:43
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром