Цьогоріч у Володимирській громаді зареєстрували два випадки захворювання на рідкісну хворобу Лайма

10 Липня 2024, 15:45
Під час чергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 219
Під час чергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Також було озвучено, що за останні пів року в громаді спостерігається ріст випадків виникнення гострих кишкових інфекцій, а також захворюваності на кашлюк, краснуху, вірусні гепатити, ГРВІ та вітряну віспу.

Таку невтішну статистику було озвучено 9 липня під час чергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, інформують у міськраді.

На робочій зустрічі спершу заслухали в.о. завідувача Володимирського РВ ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Світлану Мисинчук, яка поінформувала членів комісії щодо ситуації в громаді із забезпеченням санітарно-епідеміологічного благополуччя населення у літній період.

Як зазначила пані Світлана, фахівці районного відділу центру контролю постійно здійснюють відбір проб та проводять дослідження питної води, ґрунту, атмосферного повітря та гамма-фону, які у нашій громаді є у межах норми. Щодо захворюваності, то за останні пів року спостерігається ріст випадків виникнення гострих кишкових інфекцій, а також захворюваності на кашлюк, краснуху, вірусні гепатити, ГРВІ та вітряну віспу. Також цього року на території громади зареєстровані два випадки захворювання на рідкісну хворобу Лайма, яка виникає внаслідок укусу кліща.

Більш детально зупинилась Світлана Мисинчук на питанні, що стосується заходів, спрямованих на стабілізацію епідемічної ситуації з керованих інфекцій в громаді. Найбільш дієвими заходами у боротьбі з інфекціями є профілактичні щеплення. Відтак наразі недостатнім у громаді є рівень вакцинації від поліомієліту, а також від кору, паротиту та краснухи. Досить низьким є рівень вакцинації від дифтерії та правцю. Як пояснюють медики, це пов’язано з тим, що довгий час не надходила відповідна вакцина, яку нарешті було отримано в кінці квітня цього року. Є також сподівання, що рівень вакцинації поліпшиться протягом літа, адже у цей час проходять медогляд майбутні першокласники.

Говорили також про пожежну безпеку закладів освіти громади. Начальник відділу організації профілактичної роботи Володимирського районного управління ГУДСНС України Олег Отченаш розповів, що працівники очолюваного ним відділу постійно здійснюють у закладах освіти громади інформаційно-роз’яснювальну роботу, а також різноманітні профілактичні заходи, які здебільшого проводяться у класах безпеки, що функціонують у всіх ліцеях та гімназіях. Найбільше уваги приділяють співробітники ДСНС дотриманню протипожежних норм в укриттях.

У межах підготовки до нового навчального року активізується робота зі створення комісії, яка має обстежити навчальні заклади цьогоріч раніше, ніж зазвичай, оскільки початок навчання попередньо планується на 19 серпня, підкреслив Олег Отченаш. За результатами обстеження буде проведено додаткове засідання комісії.

Про забезпечення безперебійного та стійкого функціонування об’єктів КП «Володимирводоканал», КП «Володимиртепло» під час дії воєнного стану і ризики можливих наслідків у разі виникнення надзвичайних ситуацій (бойових дій) поінформував начальник управління інфраструктури Ігор Возний. Він коротко доповів про стан захищеності об’єктів критичної інфраструктури від можливих обстрілів, а також про заходи, які були вжиті задля того, аби обидва підприємства працювали безперебійно у випадку тривалого відключення електроенергії.

На завершення зустрічі вирішили здійснити виїзд комісії спільно із представниками ДСНС та поліції на об’єкти критичної інфраструктури обох комунальних підприємств задля детального обстеження.

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
13:43
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром