Булінг та кібербулінг: володимирським ліцеїстам розповіли, як захиститись від агресії

28 Вересня 2024, 16:25
Учні Володимирського ліцею №1 323
Учні Володимирського ліцею №1

У Володимирському ліцею №1 26 вересня відбувся гурток Район.Діти.

Заняття для шестикласників провела Тетяна Палаєвська, журналістка національної мережі гіперлокальних медіа Район.in.ua.

Під час зустрічі говорили про булінг та кібербулінг: як розпізнати й захиститись.

Через сигнал повітряної тривоги, який пролунав після злету російських винищувачів, заняття довелося проводити в укритті.

Під час знайомства діти розповіли, якими соцмережами користуються, який контент їм найбільше подобається. Учні поділилися, що зареєстровані у фейсбуці та інстаграмі, читають новини у телеграм-каналах, люблять дивитись різноманітні відео у ютубі. Дехто навіть заробив свої перші гроші в соцмережах і розкрутив свій власний телеграм канал.

Далі викладачка з медіаграмотності поцікавились в учнів, що вони знають про булінг і кібербулінг. Багато учнів вже мали певні уявлення про ці явища, ділилися власними спостереженнями. Разом з ліцеїстами підсумували основні моменти: булінг - це свідома агресивна поведінка, що триває певний період, а кібербулінг - це той же самий процес, але здійснюється через цифрові засоби зв'язку і залишає по собі так званий цифровий слід.

Викладачка пояснила різницю між булінгом і кібербулінгом, навела реальні приклади. Діти активно обговорювали приклади, з якими могли стикатися у своєму житті, відзначали, що кібербулінг може бути навіть небезпечнішим, адже жертва може бути атакована в будь-який час і в будь-якому місці.

Говорили також і про фізичні та психологічні наслідки булінгу. Учні були шоковані, дізнавшись, що жертви можуть страждати від депресії, низької самооцінки та навіть фізичних проблем. Також обговорили з дітьми, як важливо підтримувати один одного та бути уважними до друзів. Озвучили кілька практичних порад, як уникнути булінгу.

В рамах групової роботи учні грали у гру «Толерантність vs нетерпимість». Клас поділився на 2 команди, які отримали кілька ситуацій для обговорення. Під час практичних вправ діти могли продемонструвати свою реакцію з боку толерантності і з боку нетерпимості. Наприкінці гри колективно обговорили ситуації та реакцію самих учасників. 

Далі викладачка підсумувала, що важливими моментами протидії булінгу є: спілкування, підтримка друзів, розуміння, що допомога завжди доступна. Дітям також наголосили, що жертва не повинна залишатися наодинці з проблемою і завжди повинна звертатися за допомогою до дорослих.

Насамкінець дітям наголосили, що всі, хто зазнав кібербулінгу та булінгу можуть звернутися у поліцію або кіберполіцію для отримання юридичної допомоги.

По завершенню журналістка розповіла, куди можна звертатися у разі, якщо вас почнуть булити:

  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 111 (з мобільного) (повідомлення анонімні);
  • Як поскаржитись на щось. Facebook;
  • Зловживання та спам. Instagram;
  • Національна поліція 102;
  • Кіберполіція. Система електронних звернень;
  • Чат-бот «КіберПес» у Viber 

 

 

Коментар
12/12/2024 Четвер
12.12.2024
11.12.2024