У Володимирському музеї презентували унікальну мандрівну тактильну карту для незрячих
У Володимирському історичному музеї імені Омеляна Дверницького днями презентували унікальну інклюзивну мандрівну тактильну карту для незрячих, яку можна «прочитати» руками та почути через аудіосупровід.
Відтепер один з найдавніших музеїв України стане більш доступним для людей з вадами зору, інформують у міськраді.
Карту створили у рамах проєкту «Via Regia на дотик», який реалізує Регіональний центр розвитку «Тріада»у партнерстві з ВП ВГО «ГУД» у Рівненській області за підтримки Українського культурного фонду в межах грантової програми «Культура без бар’єрів».
«Via Regia – це найстаріший та найдовший сухопутний зв’язок між Східною і Західною Європою. Його також називають Королівським, бо свого часу шлях перебував під особливим захистом монархів. Карта для незрячих складається з двох частин – одна з них відображає шлях Via Regia на території Європи, інша ж деталізує його в Україні. Власне, якраз на другій частині позначені наші міста, які перетинає Королівський шлях. А ще тут зображені фортеці, замки та палаци, які упродовж століть будували там, де він проходить. Серед цих об’єктів є і Володимирський історичний музей імені Омеляна Дверницького», – пояснила Тетяна Кушнірук, керівниця ГО «Регіональний центр розвитку «Тріада».
Починається шлях в Іспанії – у місті Сантьяго-де-Компостела, а закінчується на цій карті – в Києві. На українській частині карти зображено 12 туристичних об’єктів п’яти областей України. Доповнюють її тактильні атласи, де об’єкти більші за розмірами, є коротка інформація про них. Усі надписи продубльовано шрифтом Брайля. Карта супроводжується тифлокоментарями – детальним словесним описом об’єктів, який дозволяє уявити ту чи іншу споруду та її особливості. Їх можна почути, зчитавши QR-код, нанесений на карту.
Представник ВП ВГО «Генерація успішної дії» у Рівненській області Петро Поліщук провів майстер-клас для незрячих із читання тактильних карт, розповів, як працювати музейникам зі своїми відвідувачами, на що потрібно звертати увагу, наскільки важлива для незрячих людей описова база тощо.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром