Виселення московського патріархату з Успенського собору: до справи підключилась столична адвокатка
У Господарському суді Волинської області 5 листопада відбулося чергове засідання щодо розірвання договору безоплатного користування комплексом споруд Успенського собору у Володимирі релігійною організацією УПЦ МП.
На засіданні були присутні представник позивача – головний спеціаліст-юрисконсульт юридичного управління Волинської обласної державної адміністрації Олександр Гарнола. Як третя особа, на судове засідання прибув керівник історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Володимир Пикалюк, пише БУГ.
Сторону відповідача представляла захисниця з Києва Катерина Пегза, співвласниця адвокатської контори. Видання пише, що адвокатка спеціалізується на захисті інтересів представників московського патріархату у судах.
Адвокатка намагалася довести суду, що договір із релігійною організацією УПЦ МП, яка з 1 липня незаконно займає комплекс споруд Успенського собору у Володимирі, не можна розірвати на час воєнного стану. Також, як повідомляє ЗМІ, представниця відповідача намагалася підмінити поняття договору оренди та договору на безоплатне користування комплексом споруд (саме останній був укладений із релігійною організацією УПЦ МП). Хоча доказів, які б підтвердили дане твердження не надала.
Сторона позивача наполягала ж на тому, що укладений саме договір на безоплатне користування, що й написано у назві.
Суддя, заслухавши сторони прийняв рішення перенести засідання на 12 листопада, щоб вивчити наведені аргументи.
Читайте також: Депутати Волиньради ініціюють звернення про заборону УПЦ МП на території України
Нагадаємо, термін договору тимчасового користування комплексом Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі збіг 1 липня. В березні 2024 року, на позачерговій сесії Волинської облради, заступниця голови Волинської ОДА Мирослава Якимчук поінформувала, що договір оренди, а точніше договір користування Успенським собором, який закінчується 1 липня, продовжувати не будуть.
1 липня у собор навідалась комісія, яка закінчила обстеження Успенського Собору і за результатами склали акт. Митрополит Володимир, настоятелю релігійної громади Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ МП, ознайомився з висновком роботи комісії і відмовився підписувати акт прийому-передачі будівлі собору.
Ще раніше настоятель собору митрополит Володимир звернувся до Волинської ОВА, щоб продовжити тимчасового користування комплексом Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі. В ОВА відповіли відмовою.
Читайте також: Спливає термін договору про користування УПЦ МП собором у Володимирі: продовжувати його не збираються