У Володимирі слухачі університету третього віку вивчали систему валідації у громадському транспорті

У стінах Володимирської міської ради минулого тижня відбулись заняття з цифрової грамотності для слухачів університету третього віку.
Присутні детально ознайомились із системою валідації у громадському транспорті за допомогою електронного квитка, а також практикувались у користуванні відповідним мобільним додатком, інформують на сторінці громади у фейсбуці.
На зустріч запросили начальницю відділу економічного розвитку, проєктної діяльності та інвестицій виконавчого комітету, депутатку міської ради Оксану Виваль. Разом з начальницею відділу цифрового розвитку та цифровізації Наталією Єдинак присутнім допомогли завантажити мобільний застосунок CityCard Volodymyr, зареєструватись у ньому та зареєструвати свої електронні квитки.
Слухачі отримали інформацію про можливості пільгового електронного квитка та мобільного додатку, навчились перевіряти баланс картки, кількість пільгових поїздок, ознайомились зі способами поповнення без комісій та правилами використання в міському та приміському транспорті нашої громади.
«Найчастіше пасажири саме пільгових категорій звертаються до виконавчих органів міської ради з непорозуміннями щодо залишку пільгових поїздок. І, зазвичай, під час розгляду таких звернень з’ясовується, що пасажир просто забув, скільки разів скористався пільговим проїздом. Тож функціонал мобільного застосунку дає можливість самостійно відстежувати наявність, списання та щомісячне оновлення кількості пільгових поїздок», – наголосила Оксана Виваль.
«У громаді лише два приміських маршрути, на яких передбачається подвійна валідація «вхід-вихід». Для чого це? Для того, аби пасажир сплатив конкретну вартість за свою поїздку, адже на даних маршрутах вона може бути різною. Ціна проїзду до Вощатина або ж на масив «Сонячний» відмінна від 10 гривень, що є стандартною вартістю проїзду по місту», – розповіла Оксана Виваль і зауважила, що при таких валідаціях спостерігається багато проблем, пов’язаних з тим, що пасажири забувають про цю особливість саме на цих двох приміських маршрутах.
Було озвучено, що система налаштована таким чином, що при першій валідації на картці пасажира фіксується (бронюється) максимальна вартість проїзду по даному маршруту, а при другій валідації – списується конкретна сума за проїзд саме до визначеної зупинки, решта ж – розблоковується. Слухачів дуже цікавило, чи не списується в таких випадках дві пільгові поїздки замість однієї, на що отримали відповідь про неможливість таких списань.
У ході розмови присутні наголосили на позитивних змінах у перевезеннях, зокрема, щодо наявності голосового повідомлення про наступну зупинку, а також можливості скористатися своїм правом на пільговий проїзд на будь-якому з маршрутів, де замовником перевезень є Володимирська міська рада.
Ряд переваг дає система відеонагляду в громадському транспорті, яку облаштував оператор електронних систем ТОВ «Сіті Кард Систем». Зокрема, при розгляді скарг пасажирів на дії водія. Як показує практика моніторингу, нарікання не завжди обґрунтовані. У випадку ж підтвердження неправомірних дій водія перевізники завжди вживають належних заходів. Наболілі питання щодо відсутності маршрутного перевезення у вечірній час, як це було раніше, також отримали свої пояснення.
На завершення присутнім наголосили, що кожен пасажир має можливість у разі необхідності зателефонувати до приймальні міської ради за номером 0800333262 або ж подати електронне звернення, скориставшись відповідною опцією на офіційній сторінці міської ради в мережі інтернет за посиланням https://volodymyrrada.gov.ua/rozklady-ruhu-marshrutnyh.../