Успенський собор у Володимирі повертають державі

11 Березня 2025, 12:42
Московський патріархат програв суд: Успенський собор у Володимирі повертають державі 923
Московський патріархат програв суд: Успенський собор у Володимирі повертають державі

Суд 11 березня ухвалив остаточне рішення щодо виселення УПЦ Московського патріархату зі Свято-Успенського кафедрального собору у Володимирі.

Про це повідомив народний депутат України Ігор Гузь.

Він зазначив, що кілька годин тому Північно-Західний апеляційний господарський суд (Рівне) залишив без задоволення апеляційну скаргу Московського патріархату на рішення Господарського суду Волинської області, який 12 листопада 2024 року зобов’язав УПЦ МП повернути пам’ятку національного значення – Успенський собор у Володимирі – у державну власність.

Постанова апеляційного господарського суду набуває чинності з моменту її ухвалення, тобто від сьогодні.

«Це означає, що держава у найкоротші терміни має оперативно виконати рішення суду та назавжди виселити московських священників зі Свято-Успенського кафедрального собору у Володимирі! Це проміжна, але дуже важлива перемога. Попереду – Зимненський та Низкиницький монастирі, які, на жаль, досі залишаються осередками «русского міра» на Володимирщині», – додав нардеп.

Нагадаємо, термін договору тимчасового користування комплексом Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі збіг 1 липня 2024 року. В березні того ж року, на позачерговій сесії Волинської облради, заступниця голови Волинської ОДА Мирослава Якимчук поінформувала, що договір оренди, а точніше договір користування Успенським собором, який закінчується 1 липня, продовжувати не будуть.

1 липня у собор навідалась комісія, яка закінчила обстеження Успенського Собору і за результатами склали акт. Митрополит Володимир, настоятелю релігійної громади Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ МП, ознайомився з висновком роботи комісії і відмовився підписувати акт прийому-передачі будівлі собору

Ще раніше настоятель собору митрополит Володимир звернувся до Волинської ОВА, щоб продовжити тимчасового користування комплексом Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі. В ОВА відповіли відмовою. 

Коментар
18/04/2025 П'ятниця
18.04.2025
17.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися