Митники в «Устилузі» носитимуть бодікамери: ЄС фінансує прозорість кордону
449
Митники в пункті пропуску «Устилуг» на кордоні з Польщею незабаром працюватимуть під постійним відеонаглядом: Міністерство фінансів України офіційно унормувало використання бодікамер посадовими особами митних органів.
Наказ №459 від 9 вересня 2025 року вводить чітку інструкцію – від видачі камери працівникові до захищеного зберігання записів на сервері, інформує Державна митна служба України.
«Це не контроль заради контролю, а доказова база, що захищає і митника, і громадянина», – коментують у Держмитслужбі.
Особлива увага – до Устилуга, де бодікамери з’являться за прямою підтримкою Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС).
Паралельно аналогічні проєкти стартують у:
- «Порубне» (КМЄС);
- «Старокозаче» та «Рені» (EUBAM);
- «Чоп» (МОМ).
Пілот у «Рава-Руська» (листопад 2023) вже довів: бодікамери скорочують час оформлення та зменшують корупційні ризики. Тепер цей досвід масштабується.
Доступ до відео – лише для уповноважених, за службовою потребою.