Безбар'єрність у дії: у Володимирі втілюють проєкти інклюзії

#   2231
Безбар'єрність у дії: у Володимирі втілюють проєкти інклюзії

У Володимирі на минулому тижні відбулось засідання Ради безбар'єрності під головуванням першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука, де обговорили два важливі питання для людей з інвалідністю та ветеранів.

Проєкт Безбар'єрного маршруту на території Володимир-Волинської міської територіальної громади був відібраний із 44 проєктів з усієї України. Схвалення Експертної робочої групи при Міністерстві розвитку громад та територій отримали лише чотири проєкти, серед яких і володимирський, озвучив Ярослав Матвійчук, повідомили у міськраді.

Проєкт передбачає облаштування частини вулиці Ковельської від залізничного переїзду до вулиці Незалежності за усіма нормами доступності. Наразі йдеться про виділення коштів з обласного бюджету, у майбутньому частину проєкту фінансуватиме міський бюджет. Є також надія залучити відповідні ресурси Європейського інвестиційного банку через Міністерство розвитку громад.

До роботи Ради безбар'єрності долучилися ветерани з обласного центру, зокрема з громадської організації «Зруш скелю», які мають досвід у проведенні обстежень та реалізації проєктів з інклюзії. Вони схвально оцінили проєктно-кошторисну документацію на облаштування Безбар'єрного маршруту.

Експерти додатково проінспектували та проаналізували маршрут, щоб остаточно врахувати всі необхідні фактори доступності. Зокрема, оглянули місця для паркування людей з інвалідністю, встановлення необхідних дорожніх знаків, обстежили наявні пандуси до деяких приміщень, пониження на дорогах і тротуарах.

Друге питання засідання стосувалося облаштування доступності у місцевому відділенні Пенсійного фонду. З липня значна частина соціальних послуг передана на адміністрування з управління соцзахисту до ПФУ, тому чимало людей з інвалідністю, зокрема ветерани, звертатимуться туди.

Наразі є проблема з доступністю на вході до приміщення. Міська рада взяла на себе зобов'язання зробити доступний вхід та облаштувати належний пандус. Всередині приміщення також тривають ремонтні роботи, які фінансуються державою.

Начальник Управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів Андрій Трофимук представив проєктну пропозицію, розроблену комунальним підприємством «Володимирмістопроект». Члени Ради безбар'єрності та колеги з Луцька надали свої пропозиції. Зокрема, керівниця ГО «Берег надії» Олена Владика запропонувала продовжити поручні, що ведуть зі сходів на другий поверх.

Якщо не буде непередбачуваних ситуацій і дозволять погодні умови, проєкт може бути реалізований ще цього року.

Директорка Управління пенсійного фонду у Володимирі Лариса Величко розповіла про роботи, які вже тривають у приміщенні, та подякувала міській раді за сприяння, що дасть можливість покращити доступність до будівлі та охопити більшу кількість населення для надання послуг.

Останні новини

Всі

13 червня 2026

12 червня 2026

Переглянути все