Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Підготовка до школи
Підготовка до школи

Нам би в них повчитись, або Як у сусідній Польщі держава «збирає» дітей до школи

14:58 08.08.2018
1085

Серпень – «гаряча» пора для батьків школярів. Одні на «останню копійку» споряджають своїх дітей до школи. Інші, не шкодуючи грошей, купують своїм школярикам усе, що треба і не треба. Мовляв, нехай дитина має. А держава в той час і у «вус не дує», що може теж якимось боком брати участь у зборах дітей до школи. Бо є родини в яких на елементарні зошити грошей у батьків не вистачає, вже не йдеться про дорогі кросівки чи шкільну форму.

Натомість у сусідній Польщі Уряд цьогоріч допоможе зібратися до школи кожній дитині.

Уряд Польщі ввів в дію нову програму, яка гарантує додаткові 300 злотих для кожної дитини, яка відвідує школу.

Програма має назву «Гарний старт» і діє для кожного учня — незалежно від суми доходу сім’ї.

Вперше учні отримають соціальну допомогу у цьому році. Виплати дістануть близько 4,6 мільйонів учнів.

Ця допомога доступна раз на рік для дітей, які починають навчальний рік, і надається дітям до 20 років. Діти-інваліди отримуватимуть такі виплати до досягнення 24-річного віку.

Задля того, щоб отримати допомогу, потрібно надіслати заявку. Це робить один з батьків дитини — мама або тато, опікун або фактичний опікун дитини, а у випадку дітей в прийомних сім’ях — прийомні батьки.

Прохання про надання соціальної допомоги «Гарний старт» можна вже подавати з 1 липня на сайті Міністерства у справах сім’ї, а з 1 серпня — традиційним способом (паперовим) в державне управління за місцем проживання.

Батьків польських школярів попереджають, що заявку необхідно буде подавати до 30 листопада кожного року.

Не факт, що всі родини отримають цю допомогу до 1 вересня, проте вона ніде не пропаде і її можна буде забрати і у вересні, жовтні чи листопаді. Все залежить від того, коли батьки надіслали заявку.

Довідково: Державну допомогу отримають 4 мільйонів 600 тисяч дітей, що виховуються у 3 мільйонів 400 тисяч сім’ях. Вартість надання послуги оцінюється приблизно в 1,4 млрд злотих на рік.

Слід зауважити, що соціальна допомога «Гарний старт» звільнена від оподаткування. Кошти з допомоги не включають до загального доходу сім’ї при оформленні інших державних допомог.

Заявки на отримання допомоги приймаються тими ж установами, які зараз надають послуги з догляду за дітьми в рамках програми «Сім’я 500+».

До речі, це програма, яка теж повинна зацікавити наших урядовців.

Кожна родина, яка має більше однієї дитини отримує по 500 злотих щомісячно на 2, 3 і кожну подальшу дитину.

Ця програма теж діє незалежно від доходу громадян. Польські урядовці дійшли висновку, що на перевірку матеріальної спроможності родини піде дуже багато часу та коштів, а тому вирішили давати гроші кожній родині, яка має двоє і більше діток. Мовляв, батьки знають на що витратити ці кошти.

Хоча і в сусідній Польщі трапляються випадки, коли батьки в багатодітних родинах ведуть аморальний спосіб життя і не за призначенням використовують допомогу «500+». Тоді в справу втручаються соціальні служби.

Довідково: 300 польських злотих це в середньому 2 тисячі гривень. 500 злотих – в середньому 3, 500 гривень.

Слід зауважити, що для поляків 300 злотих – це недостатня сума, аби зібрати дитину до школи. Для прикладу, спортивний костюм та кросівки можуть разом потягнути на суму більшу за сто злотих. Стільки ж, а може й більше, обійдеться шкільна форма та взуття. Плюс - шкільний рюкзак та шкільне приладдя. Хоча і тут сусідам більше поталанило, ніж нам. В них дуже розвинута система різноманітних акцій та знижок. Наприклад, в останній місяць літа в деяких крамницях та супермаркетах знижки можуть сягати 50-70%. Українцям, особливо мешканцям невеличких провінційних містечок, таке, можна сказати, і не «снилось».

300 злотих ніби й невелика сума, проте більшість поляків все ж завдячують своєму Уряду. Власне, саме за турботу.

Коли ж буде «турбуватись» за маленьких і великих українців наш Уряд, невідомо. Якщо в країні є ще люди, які отримують менше мінімальної заробітної плати (3 740 грн.), а прожитковий мінімум навіть до двох тисяч не дотягує, то нам, аби наздогнати хоч якісь європейські стандарти, знадобиться ще чверть століття.

Тетяна ПАЛАЄВСЬКА

Коментарі
24 березня
Вчора
22.03.2019
21.03.2019
20.03.2019
19.03.2019
18.03.2019
17.03.2019
16.03.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин