Бюджет Володимирської громади на 2026 рік: 427,8 млн гривень в умовах невизначеності

02 Грудня 2025, 20:55
Публічне представлення проєкту бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік. Фото: міськрада 195
Публічне представлення проєкту бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік. Фото: міськрада

В культурно-мистецькому центрі 1 грудня відбулося публічне представлення проєкту бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік.

Захід провела керуюча справами міськвиконкому Ірина Лошенюк, а представила документ начальниця управління бюджету та фінансів Раїса Гаркот, інформують у міськраді.

Цей бюджет стає четвертим поспіль, який формується в умовах повномасштабної війни, але цього разу з додатковими викликами. Головна особливість – станом на 1 грудня ще не прийнято Державний бюджет України на 2026 рік. Особливо гостро стоїть питання відрахувань ПДФО до місцевих бюджетів: у проєкті держбюджету закладено лише 60% замість звичних показників. Через невизначеність обсягів міжбюджетних трансфертів громада змушена орієнтуватися виключно на прогнозні показники власних надходжень.

Отож, відомо, що загальна сума бюджету складе 427,8 млн грн. Власні доходи загального фонду без урахування трансфертів становлять 85,3% від цієї суми, доходи спецфонду – 2,8%. Власні надходження прогнозуються на рівні 364,8 млн грн, з яких левову частку – 219,5 млн грн, або 60,2% – складе податок на доходи фізичних осіб. Розрахунки проводились з урахуванням мінімальної зарплати 8 647 грн та прожиткового мінімуму для працездатних 3 328 грн.

Позитивна новина: порівняно з очікуваними надходженнями 2025 року прогноз на наступний рік збільшився на 16,4 млн грн, або на 4,7%. До спецфонду очікується 11,9 млн грн.

Витратна частина без врахування субвенцій складе 421,4 млн грн. Найбільше коштів – 207,3 млн грн, або 49,2% – отримає управління з гуманітарних питань на освіту, спорт та культуру. Управлінню соціальної та ветеранської політики передбачено 94,8 млн грн (14,9%), а управлінню інфраструктури – 48 млн грн (11,4%).

Традиційно в бюджеті закладено підтримку обороноздатності країни – 29,7 млн грн, або 8,1% від власних надходжень загального фонду. Ці кошти підуть на допомогу військовослужбовцям та їхнім родинам, а впродовж року будуть виділятись додаткові кошти для сил безпеки та оборони.

На розвиток громади у 2026 році заплановано щонайменше 10,1 млн грн. Проєкт бюджету ще доопрацьовуватимуть після прийняття Державного бюджету України, а потім представлять на розгляд міської ради.

Коментар
13/12/2025 Субота
13.12.2025
12.12.2025