Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Устилузьку чиновницю, яка ховала хабарі у білизні, залишили на посаді

17:40 03.10.2018
2612

Посадовиця Устилузької ОТГ погоріла на хабарі і визнала це на суді. Однак її так і не звільнили, бо колеги вважають її невинною.

Особливості покарання хабарниці по-волинськи – у матеріалі Центру журналістських розслідувань «Сила правди», - повідомляє «Громадське.Волинь».

4 квітня цього року начальницю господарсько-земельного відділу Устилузької міської ради Володимир-Волинського району викрили на отриманні хабара. Марина Повзун вимагала, а потім одержала 500 доларів США за сприяння в наданні в оренду нежитлового приміщення господарської будівлі.

Серед робочого дня в кафе «Гранд», що в Устилузі, в бюстгальтері посадовиці з’явились п’ять стодоларових купюр. За цю суму вона обіцяла вплинути на членів виконкому, які повинні були прийняти відповідне рішення. Однак впливати не довелося. Правоохоронці «застукали» Марину Повзун «на гарячому».

Слідство тривало недовго і вже на початку червня справу розглядали у Володимир-Волинському міському суді під головуванням Надії Пікули відомої тим, що її й саму раніше обвинувачували в корупційному правопорушенні – вона розглядала справи, де адвокатом однієї зі сторін був її зять Роман Рудись.

Перед Фемідою Марина Повзун свою вину визнала повністю. Відтак суд вирішив не досліджувати матеріали справи. Головуюча Надія Пікула взяла до уваги пом’якшуючу обставину – обвинувачена виявилась багатодітною матір’ю – і покарала корупціонерку штрафом. (До слова, рік тому на Марину Повзун складали постанову за неналежне виконання батьківських обов’язків. Але й тоді суд обмежився усним попередженням).

Згідно закону, посадовицю повинні були звільнити, але вона й досі на тій самій посаді.

Чому Марину Повзун не звільнили пояснив очільник Устилузької міської територіальної громади Віктор Поліщук:

— У вас працює Марина Повзун?

– Так.

– А чому ви її не звільнили? Її ж судили за хабар!

– Скажіть, чому я мав її звільняти? У судовому рішенні такого не написано. Я питав слідчих, чи я повинен її відсторонити, а вони мені казали: чекайте рішення суду.

– Але ж на суді ваша підлегла повністю визнала свою вину…

– Вона до того відношення не має. Ми провели своє розслідування. Їй ті гроші навмисне всунули.

– У бюстгалтер?

– Так. Вони шукали козла відпущення. Вони її схиляли, щоб вона дала покази, що діяла в інтересах третіх осіб. Їй пропонували угоду. Я думаю так, якщо є злочин, то треба карати, а не пропонувати угоду.

«Ця справа – ще один прояв упередженого ставлення правоохоронних органів до Устилузької громади», – вважає голова Устилузької міської територіальної громади Віктор Поліщук.

«Її визнали винною у вчиненні корупційного злочину, згідно законодавства її зобов’язані звільнити! Частина третя статті 65 Закону України «Про запобігання корупції» гласить: Особа, яка вчинила корупційне правопорушення або правопорушення, пов’язане з корупцією, однак судом не застосовано до неї покарання або не накладено на неї стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаними з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або такою, що прирівнюється до цієї діяльності, підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Крім того, це передбачено іншим спеціальним законом – стаття 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»: Посадові особи місцевого самоврядування, крім посадових осіб, зазначених у частині другій цієї статті, яких притягнуто до відповідальності за корупційні правопорушення, підлягають звільненню з посади у порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Зокрема начальника відділу звільняє міський голова», – пояснює юрист.

Підтвердила слова експерта і прокуратура Волинської області. Вирок набрав законної сили 6 липня цього року і не був оскаржений в апеляційному порядку. Державне обвинувачення відносно Марини Повзун представляв прокурор Олександр Ліпко.

Отже, Марину Повзун, згідно закону, повинні були звільнити, але вона й досі на тій самій посаді, почувається впевнено і навідріз відмовляється будь-що коментувати.

Коментарі
21 травня
Сьогодні
Вчора
19.05.2019
18.05.2019
17.05.2019
16.05.2019
15.05.2019
14.05.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин