Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Європейський проект, який дає володимирчанам чисту воду

13:49 16.05.2018
9194

У Володимирі-Волинському реалізували перший в Україні проект по заміні водогонів, водоочисних споруд та покращення якісних показників питної води, який на 89% профінансував Євросоюз.

Тетяна Дишлюк, технічна експертка, та Любов Саць, асистентка проекту «Чиста вода на Побужжі – Транскордонна система водопостачання Володимира-Волинського та Грубешова» розповіли для Район.Володимир-Волинський про те, яка робота цьому передувала.– У рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2007-2013» між керівництвом Грубешова ( Республіка Польща) та Володимира-Волинського розпочалися переговори щодо написання спільного проекту «Чиста вода на Побужжі – Транскордонна система водопостачання Володимира-Волинського та Грубешова – Фаза І», метою якого було поліпшення якості питної води в містах-партнерах шляхом будівництва та модернізації об’єктів водопостачання.

Участь у розробці та написанні проекту взяли відділ залучення інвестицій та економічного розвитку міста Грубешова, управління житлово-комунального господарства і будівництва міськвиконкому Володимир-Волинської міської ради, управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Володимира-Волинського.


Період розгляду проекту тривав майже 12 місяців. Наприкінці 2010 року проект був визнаний переможцем, а у березні 2011 року вже було підписано партнерську угоду про співпрацю з реалізації проекту між виконавчим комітетом Володимир-Волинської міської ради та органом місцевого самоврядування міста Грубешова.

Як проходила реалізація першої фази проекту?

– Все розпочалося ще у 2011 році. Основною ціллю української сторони було виготовлення проектно-кошторисної документації на модернізацію та будівництво системи водопостачання міста Володимира-Волинського. Також потрібно було створити спільне бюро з управління проектом, зареєструвати проект в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Далі була розпочата конкурсна процедура з визначення виконавця на виготовлення проектно-кошторисної документації. Уже влітку 2013 року перша фаза проекту була завершена.

Як розповіли експерти проекту, в тому ж 2013 році було укладено грантову угоду між об’єднаним адміністративним органом транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2007-2013» в особі Івона Брола ( начальник відділу територіального співробітництва в Міністерстві регіонального розвитку Польщі) та органом місцевого самоврядування міста Грубешова в особі бурмістра Тадеуша Гарая.

А якою була сума бюджету другої фази згаданого проекту?

– Для Володимира-Волинського – 1490033,58 євро.

- А як проходила реалізація ІІ фази «Чиста вода на Побужжі – Транскордонна система водопостачання Володимира-Волинського та Грубешова»?

– Основна мета ІІ фази – реконструкція центрального та північного водозаборів і водопровідних мереж у Володимирі-Волинському. Отож, було проведено реконструкцію водопровідних мереж по вулицях Драгоманова, Устилузькій,Івана Мазепи, Лотоцького. Провели реконструкцію центрального водозабору, повністю замінили хлораторну, де відтоді працюють електролізні установки ємкістю по 10 кг. Це дає можливість водопровідно-каналізаціному господарству самостійно виготовляти речовину, яку використовують для знезараження питної води. Було замінено насоси на насосній станції, встановлено резервуар для чистої води. До речі, це найбільший резервуар на Волині, який разом із іншими задовольняє потреби городян у питній воді. Було також повністю замінено обладнання насосної станції першого підйому центрального водозабору, реконструйовано першу, другу і четверту свердловини. Також було встановлено нові насоси марки «Грундфос», що дало можливість суттєво заощаджувати електроенергію.

Хто здійснював контроль за реалізацією проекту та усіма витратами?

– Спільний технічний секретаріат (Варшава,Республіка Польща) та його представництво у Львові, головний партнер проекту, департамент міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Волинської ОДА, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, незалежні аудитори з Брюсселю. До речі, одна з таких, Івона Сафі, відвідувала Володимир-Волинський і водопровідне-господарство. Оцінка реалізації проекту здійснювалася за 5-ти бальною системою. Ми отримали 4 бали. П’ятірку нам не поставили лише тому, що на той час «Чиста вода на Побужжі…» був ще не завершений проект.

В рамках проекту виконано:

Прокладено 3960 м/п водопроводу;

Проведено реконструкцію центрального водозабору (замінено насоси на насосній станції 1 і 2 підйому, поставлено резервуар на 2000 м/ куб. води, проведено реконструкції приміщень, поставлено електролізну установку, замінено фільтри, зроблено диспетчеризацію, закуплено нове лабораторне обладнання та пристрої)

Загальна вартість усіх заходів та робіт по проекту становить 1 292 920,73 ЄВРО, з яких 1 090 887,97 ЄВРО – кошти Європейського Союзу

Що місто виграло від цього проекту?

– По-перше, це дало змогу підсилити матеріальну базу водоканалу, за власні кошти б усього цього на підприємстві не зробили. По друге, встановлене сучасне енергозберігаюче обладнання дасть можливість підприємству зекономити електроенергію, яку воно використовує для своїх потреб. А це, слід зауважити, дуже позитивно впливає як на роботу підприємства так і на життєдіяльність нашого міста.

Тетяна ПАЛАЄВСЬКАКоментарі

житель

08:40 18.05.2018

це все дуже добре , що проводились такі роботи - встановили сучачне обладнання . економлять електроенергію , але ж деж кінцевий результат від значних фінансових затрат - тарифи на воду у Володимиріі чи не одні з найвижчих по області ???

Житель

11:08 18.05.2018

Вода стала гірша, з'явився осад.

25 березня
Вчора
23.03.2019
22.03.2019
21.03.2019
20.03.2019
19.03.2019
18.03.2019
17.03.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин