Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Євробачення», Євроолімпіади та подорожі Європою: як живе Шкільний європейський клуб «AVIAS»

09:46 13.06.2018
8864

В одному з навчальних закладів міста Володимира-Волинського вже більше десяти років функціонує Шкільний європейський клуб «AVIAS».

Відколи і з якою метою працює ця шкільна громадська інституція, що пропагують і чому там навчають, - з’ясовувала редакція Район.Володимир-Волинський у розмові з координаторкою проекту Наталією Вавдіюк.

Шкільний європейський клуб «AVIAS» був створений у Володимир-Волинській гімназії ім.О.Цинкаловського ще у 2004 році, з ініціативи педагогів та учнів.

Клуб працює задля поширення інформації про діяльність Євросоюзу, залучення учнів до вивчення культури, традицій та звичаїв європейських країн і популяризація цієї інформації. Виховна мета проекту - формування чіткої громадської позиції, розвиток почуття патріотизму й особистої відповідальності за імідж України як європейської держави, - пояснює координаторка проекту Наталія Вавдіюк.

Як розповіла наша співрозмовниця, у клубі панує повна демократія, адже всі члени працюють на засадах рівноправності, толерантності, взаємоповаги та доброзичливості.


Засідання клубу проводяться раз на тиждень. Члени клубу «АVIAS», а це близько 30 чоловік, вже створили власну емблему, девіз, пісню і навіть виготовили власний рекламний буклетик з короткою інформацією про діяльність клубу.

Одним із напрямків діяльності Шкільного європейського клубу є спілкування зі своїми ровесниками з-за кордону, поїздки до країн Євросоюзу, де члени клубу, вивчають історію, побут, культуру і традиції народів Європи. В рамках діяльності клубу гімназисти уже налагодили тісні зв’язки із ровесниками сусідньої Польщі, а саме з учнями й учителями школи №30 міста Любліна, зі студентами та викладачами Опольського університету.

Учасники клубу «АVIAS» беруть активну участь у проведення днів Польщі та Європи в Україні, а щорічне проведення дитячого «Євробачення» в стінах гімназії стало вже традицією клубу. Гімназисти ШЄК пробують дізнатися за допомогою пісень і танців за якими основними цінностями та орієнтирами живе європейська людина, - розповідає Наталія Василівна.


Така творча співпраця вчителя й учня в рамках діяльності Шкільного європейського клубу привела до того, що члени клубу неодноразово займали призові місця на міських та обласних Євроолімпіадіах та конкурсах декоративно-прикладного мистецтва, проведених в рамках Дня Європи.

Окрім того, «АVIAS» взяв участь у реалізації польсько-українських проектів «Будуємо Європу разом», «Європа - молода людина», «YES», у Міжнародному проекті «Громадянська освіта – Україна», у Всеукраїнському конкурсі для старшокласників «Чи знаєш ти Європу?Допоможи Європі дізнатись про тебе!»

В останні кілька років члени клубу частіше почали відвідувати країни Євросоюзу. В рамках культурно-освітнього проекту «Візит в Європу» ми встигли ознайомитись із 12 містами Євросоюзу. Якщо раніше гімназисти обмежувались лише віртуальними подорожами, то за останні роки все кардинально змінилось. Хочу додати, що все це стало можливим завдяки налагодженій співпраці з університетом міста Ополє, Республіка Польща. Ці подорожі - це прекрасна можливість на власні очі побачити школярам та педагогам Європу, більше дізнатися про її історію, звичаї. Окрім цього, це хороша нагода поспілкуватися з однолітками – мешканцями багатьох європейських міст, не з книг та Всесвітньої мережі, а з власного досвіду дізнатись про усі реалії навчання та працевлаштування в країнах Євросоюзу. Під час цих поїздок ми побачили, що наші діти є дуже комунікабельними, вони прагнуть якнайбільше дізнатися про країну/місто до якого подорожують. Це вам і міжособистісне спілкування на теми життєвих цінностей, громадянських свобод, моральних засад, прийнятих у європейському співтоваристві, заохочення до вивчення іноземних мов, налагодження контактів з іншими європейськими клубами України та зарубіжжя, - ділиться із нами Наталія Вавдіюк.
Фінансуються ці поїздки частково адміністрацією польського університету та за кошт батьків членів Шкільного європейського клубу «AVIAS».

Шкільний європейський клуб «AVIAS» хоче донести до оточуючих, що всі ми - європейці, діти однієї великої родини, хоч і живемо у різних країнах, спілкуємося різними мовами, маємо різні традиції, звичаї та погляди, - підсумовує Наталія Василівна.

Тетяна ПАЛАЄВСЬКА

Коментарі
25 березня
Вчора
23.03.2019
22.03.2019
21.03.2019
20.03.2019
19.03.2019
18.03.2019
17.03.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин