Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Фонтан, зелень, бруківка та капличка: у Володимирі говорили, якою має бути головна площа міста

17:00 14.09.2019
1439

У Володимирі-Волинському обговорили, як будуть реконструювати головну площу міста – площу Героїв.

На обговоренні, яке відбулося 13 вересня у конференцзалі Володимир-Волинського ЦНАПу, були присутні представники міської влади, управлінь міськвиконкому, комунальних підприємств, активна громадськість міста, – інформує офіційний сайт міста.

Не перший рік у місті постає питання осучаснення площі Героїв. Ця тема і нині активно обговорюється громадськістю та у соціальних мережах.

Нагадаємо, що раніше чотири можливих варіанти реконструкції центральної частини Володимира презентували Михайло Габрель, Андрій Гнатюк, Тарас Дукельський та Сергій Нечипорук.

«На такі роботи потрібні значні ресурси, однак місто потребує змін, які носять і історичний характер. Востаннє площу реконструювали в рядянські часи і зрозуміло, що тоді було зовсім інше політичне спрямування в державі. Сьогодні ми живемо в незалежній країні, у прикордонному місті, тому його центр повинен відповідати європейським стандартам.

У 2018 році небайдужими мешканцями були наведені концепції та бачення того, як виглядатиме площа Героїв. Щоб почати будь-які роботи, повинен бути проєкт реконструкції. Цьогоріч виділені кошти на виготовлення проєктної документації, був оголошений тендер в системі «Прозоро» і в результаті товариство з обмеженою відповідальністю «Архітектурне бюро Спецпроект» виграло аукціон.

Але тільки тоді, коли концептуально дійдемо згоди, як саме повинна виглядати площа, можемо говорити про завершення виконання проєктних робіт», – відзначив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук.

Загалом існує 2 етапи виконання цих робіт: крім озеленення, розміщення архітектурних форм, освітлення, є ще і так звана «підземна» частина, яка включає питання мереж, що прокладені на території площі. Відтак, на обговоренні були присутні керівники комунальних підприємств міста. Для виконання проєктних робіт всі відповідні служби повинні дати технічі умови проєктанту.

Нагадаємо, що загальна площа, яка підпадає під реконструкцію – 8641 кв. м. Під цією площею знаходяться: 214 м/п водопроводу, каналізаційний колектор діаметром 60 см, мережа зв’язку, газопостачання, та кабель електропостачання, який за попередньою інформацією знаходиться в аварійному стані.

Говорили також про зношеність мереж та відсутність зливової системи.

Читайте також: У самому центрі княжого міста руйнується житловий будинок

В ході дискусій, присутні висловили свої пропозиції та зауваження, а також зійшлись на спільній думці про створення зони дозвілля для містян та туристів.

Заслужений архітектор України, лауреат Державної премії в галузі архітектури Андрош Бідзіля під час обговорення продемонстрував своє бачення реконструкції центральної частини міста.

Присутнім продемонстрували, як виглядатиме площа Героїв з фонтаном, бруківкою та капличкою.У своєму виступі Андрош Бідзіля наголосив, що, працюючи над проєктом, мав на меті створити комфортну локацію для мешканців. Архітектор поділився своїми уявленнями, щодо затишного публічного простору в центрі Володимира-Волинського.

Серед змін, які запропонував архітектор, – озеленення, фонтан та капличка на площі. Демонструючи слайди майбутнього вигляду центральної площі міста – розповів про роботу над проєктом. Концепція передбачає громадський простір для відпочинку із зеленими зонами, місцем для розміщення сцени та ялинки.

Присутні заслухали виступ Андрія Гнатюка, який, звертаючи увагу на доцільність каплички, запропонував зробити зміни в концепції.

Концпцію реконструкції площі мають подати на розгляд громади міста. Усі зауваження та пропозиції містяни зможуть подавати в управління містобудування і архітектури виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради.

Читайте також: У Володимирі обговорили майбутній вигляд центральної частини міста
загрузка...
Коментарі
18 жовтня
Сьогодні
Вчора
16.10.2019
15.10.2019
14.10.2019
13.10.2019
12.10.2019
11.10.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин