Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Володимирі презентували Програму підтримки енергоефективних заходів для ОСББ

12:15 29.01.2020
619

У Володимирі-Волинському голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків спільно з директором Фонду енергоефективності Юлією Головатюк-Унгуряну обговорили програму підтримки енергомодернізації багатоповерхівок «Енергодім».

Під час спілкування було розкрито теми щодо енергозберігаючих технологій, наведено етапи й приклади їх впровадження, – інформують у міській раді.

Сторони обмінювалися досвідом та отримували інформацію про кращі енергоефективні практики, підготовку та подання заявок для реалізації проєктів з енергозбереження.

Варто зауважити, що у Володимирі деякі об’єднання співвласників багатоквартирних будинків попередньо заявили про свій намір взяти участь у Програмі. Серед переліку ОСББ, що розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності – «Мрія», «Каштан», «Веселий хутір», «Затишний дім», «Добра оселя», «Затишок», «Легенда».

«Дякуємо, що відгукнулися на наше запрошення і першим містом, яке відвідали в цьому році, став древній Володимир. Сподіваємося, що з вашою допомогою реалізуємо важливі проєкти і це стане серйозним початком для досягнення спільної мети», – звернувся Ярослав Матвійчук до представників Фонду.

Далі Ярослав Матвійчук розповів присутнім про Програму підтримки енергоефективних заходів для ОСББ у Володимирі-Волинському, навів приклади форм співпраці з ОСББ та проведеної роботи в багатоповерхових будинках.«Майже половина будинків в місті здані в експлуатацію у 70-90х роках минулого століття. Тобто, з кожним днем збільшується кількість застарілого житлового фонду міста, що не відповідає сучасним вимогам енергозаощадження, відповідно у цих будинках низький рівень енергозбереження. Фізичне та матеріальне старіння конструкцій, внутрішніх інженерних систем, призводить до незадовільного стану будинків в цілому і неможливості забезпечити в них комфортне проживання мешканців.

Окрема частина міста – це будинки, розташовані в чотирьох так званих військових містечках (понад 60 житлових будинків 1-5-ти поверхової забудови, які були збудовані протягом 1900-1980 роках для компактного проживання військовослужбовців). Цей житловий фонд має взагалі низькі за сучасними вимірами теплозахисні властивості і практично всюди потребує капітального ремонту конструкцій та внутрішньо будинкових інженерних мереж.
Тобто, поле для впровадження енергоефективних технологій, більш ніж широке, – з першого погляду воно видається безкрайнім. Однак, не все так критично! В місті, як і в суспільстві в цілому, в ті чи інші періоди, відбувалися процеси, запити на які подавала громада», – зазначив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук.

Довідково:

Житловий фонд міста Володимира-Волинського на сьогодні налічує 238 багатоквартирних будинків, з яких:

  • 9-ти і нижче поверхових – 19 будинків;
  • 5-ти і 4-ох поверхових – 68 будинків;
  • З-ох і нижче поверхових – 151 будинків.

Ярослав Анатолійович також зазначив, що з прийняттям Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» розпочався у 2002 році незворотній процес, зі створення першого об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Наш дім» по вул. Луцькій, 103 у найбільшому 9-ти поверховому житловому будинку, який налічує 180 квартир.

За період 2002-2020 роки було зареєстровано та успішно функціонує 42 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, які обслуговують 45 житлових будинків.

У 2019 році в місті було створено та пройшли державну реєстрацію 12 нових об’єднань.

Було озвучено, що міська влада не стоїть осторонь процесів збільшення чисельності ОСББ тим самим реформування житлово-комунального фонду міста.

«Зокрема проводяться семінари та навчання для діючих голів ОСББ та ініціативних груп щодо нововведень в законодавстві, кредитуванні, процедурі створення ОСББ та інших проблемних питань, що стосуються функціонування об’єднань на даний час. Проводиться робота з головами ЖБК, їх у місті 9 багатоквартирних житлових будинків, щодо перереєстрації кооперативів в об’єднання співвласників. Налагоджена робота з державним реєстратором, щодо повного сприяння при реєстрації об’єднань. У 2015 прийнята Програма сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів та органів самоорганізації населення у м. Володимирі-Волинському. У 2016 році була створена Рада голів ОСББ, ЖБК та ОСН м. Володимира-Волинського», – розповів Ярослав Матвійчук.

Читайте також: У Володимирі підписали меморандум з Фондом енергоефективності

Більше детальніше перший заступник очільника Волоимира розповів про Програму сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів та органів самоорганізації населення, відповідно до якої передбачається фінансування за рахунок коштів міського бюджету в розмірі 60% та спів фінансування коштами ОСББ, ЖБК та ОСН в розмірі 40% від кошторисної вартості енергоефективного заходу.

«За період реалізації в місті Програми була створена Рада голів об’єднань співввласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів та ініціативних груп населення при виконавчому комітеті Володимир-Волинської міської ради. За ініціативи Ради до Програми були внесенні зміни, зокрема: змінилися обсяги співфінасування з міського бюджету, тобто доповнилися видатки на реалізацію Програми; дозволено співфінансування ЖБК; змінилися умови співфінансування з 50% / 50% на 40% / 60%.

За період реалізації програми нею скористалися 25 об’єднань з міського бюджету на відповідні заходи було виділено співфінансування на загальну суму 2786,219 грн..

Вказані кошти були спрямованні на реалізацію таких енергозберігаючих заходів: встановлення індивідуального пункту обігріву (ІТП); проведення капітальних ремонтів дахів; заміна вікон на сходових клітках; утеплення фасадів будинків; капітальний ремонт внутрішніх мереж освітлення та водопостачання капітальний ремонт внутрішньо будинкових мереж водо- і теплопостачання; інші енергозберігаючі заходи», – зазначив Ярослав Матвійчук.

Нагадаємо, рішенням міської ради на Програму підтримки діяльності ОСББ, ЖБК і ОСН у Володимирі-Волинському виділено більше 1, 2 млн гривень.

Довідково:

Нагадаємо, того дня енергетичний сертифікат вручили голові ОСББ «Затишок» Дмитру Юзвенку

На завершення свого виступу Ярослав Матвійчук наголосив, що місто здійснило ще один надзвичайно важливий крок в напрямку підвищення комфортності проживання мешканців в місті, покращення технічних і експлуатаційних характеристик їх житла, підвищення його вартості і зменшення фінансового навантаження щодо його обслуговування – підписано Меморандум про співпрацю між Фондом енергоефективності та Володимир-Волинською міською радою. Наступним кроком міської ради буде розробка Програми відшкодування відсотків за кредитами, залученими ОСББ на впровадження енергоефективних заходів.
загрузка...
Коментарі
18 лютого
Сьогодні
Вчора
16.02.2020
15.02.2020
14.02.2020
13.02.2020
12.02.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин