Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Церква святого Йосафата
Церква святого Йосафата

Володимирські можновладці та інтелігенція: різні світи і виміри. БЛОГ

15:00 18.04.2021
2429

Аристократи традиційно вчили й вчать своїх дітей музиці і математиці. Бо це розвиває ритмічне і просторове сприйняття світу – основу інтелігентності. А вже інтелігентність визначає напрям розвитку соціуму. Повага і підтримка істинної інтелігенції веде до розвитку і процвітання, а неналежне сприйняття – до занепаду і краху. Концерт відомого камерного оркестру «Кантабіле», який відбувся у Володимирі-Волинському минулої суботи, був екзаменом для міста, його офіційних і неофіційних провідників, на цивілізованість і духовну зрілість. Не більше і не менше.

Всесвітньо відомі твори сакрального мистецтва звучали у виконанні професіоналів найвищого рівня у храмі святого Йосафата. Це було дивовижно і натхненно. І зал буквально завмирав після кожного твору перед тим як вибухнути оплесками.

Це було велике духовне дійство, де високу якість твору багатопланового звучання (що й символізує повноту життя) забезпечувало бездоганне виконання кожним своєї партії.

Дуже люблю спостерігати за непомітними інтонаціями поглядів митців під час роботи оркестру. В очах луцьких митців , крім традиційних уваги і зосередженості, були повага, любов, підтримка. Чого вартувала допомога, яку демонстрував найстарший за віком скрипаль, підтримуючи солістку, молодшу за віком, та визнану усім колективом першою скрипкою оркестру.

Скажете, що у творчих колективах не буває ідеальної співпраці. Заперечу. У колективах, де успіх забезпечує колосальна працьовитість колективу, немає часу на дурниці. Зверхність, змагальність, хитрощі.
Не особистість музикантом високого рівня не стане. В хорошому оркестрі егоїст не зіграється. А «Кантабіле» дійсно хороший оркестр.

Саме тому мені хотілося, щоб на концерті були не лише представники мистецької еліти міста. Хотілося, щоб нова влада міста побачила як виглядає управління і співпраця в ідеальному вигляді. Навіть зраділа, коли побачила серед приблизно 60-и глядачів концерту кількох перших осіб міської влади. Вірила, що вони зроблять для себе належні висновки. Та мистецька еліта і люди влади живуть в інших життєвих просторах і закони математики у них різні. В артистів обласної філармонії значно менші зарплати, ніж у наших провінційних чиновників. І це дуже неправильно. Соціальна несправедливість, мабуть, і продиктувала моральне право молодим володимир-волинським високопосадовцям демонструвати своє умовно грамотне формулювання думок на фоні вічності, високого мистецтва і найвищого професіоналізму. Замість того щоб мовчки подарувати квіти аж троє чиновників про щось говорили електорату, повернувшись задом до артистів. Якщо в них остаточно не втрачена самооцінка, – то терміново на майстерклас до Шоцького. Він визнаний у місті метр культури поведінки чиновника. Бо на наступний раз за таку поведінку електорат може подати в суд за моральну шкоду або закидати яйцями.

Валентина ДЕЙНЕКА

Коментарі
Загрузка...
8 травня
Сьогодні
Вчора
06.05.2021
05.05.2021
04.05.2021
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю