Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

5 лютого: святкуємо Новий рік за китайським календарем

10:00 05.02.2019
613

Доброго ранку, читачі. Сьогодні вівторок, 5 лютого.

Незважаючи на похмуру погоду, нехай у ваших серцях світить сонце та буяє весна.

Сьогодні Новий рік за китайським календарем! На зміну собаці прибігає, чи то повагом приходить, кабан або ж свиня – тварина, скажімо так, з неоднозначною репутацією. Та чи завжди так було? Ні! В добу ранньої античності вепр, дика свиня, цінувався надзвичайно високо. Полювати на цю тварину було справою почесною, гідною аристократа: вепр був утіленням розуму, сміливості, відваги, войовничого запалу.

Натомість полювати на оленя – тварину доволі полохливу – було не так вже й престижно. Це вже згодом, в часи великих королівських ловів, – дійства надзвичайно театралізованого, олень зайняв одне з чільних місць у звіриній ієрархії та став благородною твариною. Про кабана можна прочитати у Платона (в «Республіці»), Цезаря (в «Гальській війні»), Геракліта, Арістотеля. Філософи античності, так само як і обивателі, відзначають, що «свиня валяється в грязюці», але подібне зауваження – лише констатація факту, позбавлена будь-якого негативного контексту.

Подібна поведінка тварини не підлягає жодному моральному осуду. Осуд з’являється разом із поширенням ідей християнства, тому відбувається й поступова деградація образу цієї тварини. Середньовічні теологи наділили свиню всіма «диявольськими» рисами й «спустили» в самісіньке пекло. Свиня стає символом гріха, а її рило означає диявольську натуру. В середні віки в Європі відбувалися численні судові процеси проти свиней.

Розслідування справи свині, що в 1408 році з’їла дитину, тривало 24 дні, протягом яких тварину утримували за ґратами, а потім, урочисто підписавши вирок, привселюдно стратили. Варто зауважити, що в Середньовіччя свині вешталися всюди, де жила людина, зокрема й по вулицях міст. Французький принц Філіп, дофін Луї VІ Товстого помер, упавши з коня, наляканого бродячою свинею. Починаючи з ХІІ століття всі міста Заходу вживатимуть заходи, щоб покласти край бродяжництву свиней. І лише завдяки едикту 1539 року «свинству» на міських вулицях було покладено край.

Не можна не згадати й економічного чинника в реноме свині – цю тварину вирощували на теренах усієї Європи й мали з того чималий зиск. Знаменитий Вобан – видатний інженер свого часу, маршал Франції, чиї фортеці нині належать до Всесвітньої спадщини людства, написав книгу «Про свинство», викликавши тим самим велике здивування сучасників.

У книзі йдеться про те, що плодовитість свиней робить внесок у благополуччя держави, запобігає голоду, а також є перешкодою селянській кризі. Рожева, або «біла» свиня з’явилася тільки в ХVІІІ столітті. Анатомію людини в епоху церковної заборони розтинання людських трупів викладали з використанням трупа свині. Університети Падуї та Монпельє на початку ХІV століття використовували для цього майже 500 свиней на рік.

«Свинська» тема близька й українцям. Про свиню складено чимало прислів’їв: «Загордилася свиня, що об панський тин почухалась», «Посади свиню під стіл, а вона й ратиці на стіл», «Свиня завжди болото знайде», але: «Із свині чоловік нігди не буде, але з чоловіка свиня ся може стати»…

Іменинники сьогодні Геннадій, Євдокія і Катерина.

Нині 1 і 2-ий місячні дні. Місяць учора о 23:04 обновився у Водолії. Гарна нагода не тільки знову відзначити новий рік, тепер вже за китайським календарем, але вкотре переглянути власні плани. Цього разу – у сфері співробітництва, громадської діяльності, реалізації якихось сміливих ідей. Венера перейшла в знак Козерога, тож раціональний підхід пануватиме не тільки в царині ділових взаємин, але й в особистих стосунках. Сонце і Меркурій будуть знаходитись поблизу кульмінації свого циклу і формуватимуть гармонічні аспекти з Юпітером, тому до 8 лютого включно, зорі сприятимуть в усіх нових справах.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1893 році – -26,0, а найтеплішим у 2002 - +10,1.

Коментарі
26 травня
Сьогодні
Вчора
24.05.2019
23.05.2019
22.05.2019
21.05.2019
20.05.2019
19.05.2019
18.05.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин