Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Керівники єпархій Московського патріархату просять допомоги в очільника Волинської області
Керівники єпархій Московського патріархату просять допомоги в очільника Волинської області

Керівники єпархій Московського патріархату просять допомоги в очільника Волинської області

15:55 15.02.2019
2519

Митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир та єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл
звернулися до голови Волинської обласної адміністрації.

Текст звернення, який ми подаємо без змін, опублікований на сайті Володимир-Волинської єпархії.

«Шановний Олександре Ілліч!

В останні місяці склалась тривожна ситуація в царині релігійних питань в зв’язку з утворенням Православної Церкви України і виникненням цілої низки конфліктів між так званими «активістами», які під модними нині гаслами «Геть московських попів» намагаються захопити майно, належне канонічній Українській Православній Церкві, та прихожанами і священнослужителями храмів УПЦ, які захищають своє конституційне право на свободу совісті та релігії.

Так на території Волинської області були незаконно відібрані храми в наступних населених пунктах: Берестечко, Берестяне, Бобичі, Голишів, Диковини, Красноволя, Кримно, Кутрів, Кульчин, Кропивщина, Лучиці, Нічогівка, Положево, Радомишль, Садів, Тельчі, Тополище, і ця тенденція невпинно зростає.

Протягом багатьох років канонічна Українська Православна Церква смиренно виконує свою місію, допомагаючи українцям знайти шлях до Бога, закликаючи їх любити один одного та свою Батьківщину, бути терпимими, допомагати ближньому.

Але в останні місяці ситуація в Україні склалася таким чином, що виконання цієї місії все частіше пов’язане з ризиком не тільки для священнослужителів, які смиренно зносять всі випробування та виклики долі, але й для звичайних прихожан Української Православної Церкви.

Наразі по всій території України на церковні приміщення здійснюються провокаційні напади так званих «активістів», які намагаються за допомогою погроз та насильства примусити вірних канонічній Українській Православній Церкві парафіян разом з їхніми духовними пастирями перейти до іншої конфесії.

Кількість таких нападів на храми, священнослужителів та вірян Української Православної Церкви значно зросла. Ці захоплення наразі носять масовий характер, стають причиною порушення права на свободу світогляду і віросповідання, гарантованогостаттею 35 Конституції України, у зв’язку з чим до поліції почали надходити десятки скарг від громадян щодо порушення їх прав на свободу віросповідання.

Пов’язано це з тим, що органи місцевої влади втручаються у внутрішні справи релігійних громад. Поряд з цим, систематичний характер мають місце погрози, залякування, агітація. На вірян та священнослужителів чиниться тиск.
17.01.2019 Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законівУкраїни (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)» № 4128-д від 16.01.2019, яким встановлено, що рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, (а не територіальної громади), необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту (положення).

Слід наголосити на відмінності понять “територіальна громада” та “релігійна громада”, оскільки відповідно до статті 8 Закону України від 23.04.1991 № 987-XII “Про свободу совісті та релігійні організації” релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того самого культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об’єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб.
Згідно зі ст.1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальна громада – це жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Як видно із положень розділу 11 Конституції України та розділу 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до питань, що належать до повноважень органів місцевого самоврядування, не відноситься вирішення питань щодо організації діяльності релігійних громад, а тому рішення, які приймаються на зборах територіальної громади відносно релігії, є незаконними і не можуть бути виконаними. Таке втручання територіальної громади в діяльність релігійних організацій буде порушенням ст. 11, 35, 37 140 Конституції України.

Священнослужителі і прихожани Церков УПЦ постійно звертаються з вимогою молитовного стояння на захист своїх прав. Від імені священнослужителів та релігійних громад Волині просимо Вас, посприяти припиненню порушення прав і свобод наших віруючих людей.

З ПОВАГОЮ,
ВОЛОДИМИР, МИТРОПОЛИТ
ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ І КОВЕЛЬСЬКИЙ
НАФАНАЇЛ, ЄПИСКОП
ВОЛИНСЬКИЙ І ЛУЦЬКИЙ»

Читайте також: Лютий Томос: як і чому на Волині парафії йдуть в ПЦУ

Коментарі

Володимир

01:00 16.02.2019

"...виникненням цілої низки конфліктів між так званими «активістами», які під модними нині гаслами «Геть московських попів» намагаються захопити майно, належне канонічній(!) Українській Православній Церкві" :-) Канонічній? Покажітт свій томос, розкольн ки!

Шляхта

13:54 17.02.2019

Вітаю громаду села Раків -Ліс з перемогою здорового глузду!
Моє переконання мене не підвело. Процитую себе з цього сайту:

20:38 14.02.2019
...
"П.С. Раків -Ліс буде мати українську православну церкву! Я знаю цих людей, знаю їхнього священника Миколу Смолярчука, врешті це село завжди було завидним у всіх вимірах, не даремно тут найбільше найкращих приймаків з різних сіл, бо дівчата раківські, як ружі гарні і як сови мудрі та далекоглядні! Все буде добре!"

Православний

19:57 08.03.2019

Дивує ось що: чому ті, хто до Церкви ніякого відношення не мають, ті, яких і християнинами не можна назвати, намагаються вирішити її долю та ще й в такий спосіб? Відповідь одна: цим людям Церква і Бог не потрібен, їм потрібен факт існування проукраїнської "церкви", яка б була на поводі в держави. А хіба Церква може бути власністю держави? Звичайно, ні. Церква вище державності і національностей, вона об'єднує в собі всі народи і главою Церкви є не якась земна людина, а Сам Господь наш Ісус Христос. Тому Церква відділена від держави, оскільки і Церква, і держава виконують різні призначення на землі. Призначення Церкви - навчати людей жити згідно з Заповідями Божими, головною з яких є любов до Бога і ближніх, та приводити їх до спасіння, а не сіяти роздори і ворожнечу. Скільки сьогодні можна почути слів, які виявляють ненависть і злобу до канонічної Церкви! А хіба ненависть і злоба може бути від Бога? "Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог в ньому"(1 Ин4:16). Щоб відрізнити світло від тьми не потрібно багато мудрувати, потрібно просто прислухатись...

20 липня
Сьогодні
Вчора
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
15.07.2019
14.07.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин