12 березня: чекайте березневого снігу та весняного морозцю

12 Березня 2019, 09:16
З добрим ранечком! 1479
З добрим ранечком!

Доброго дня, шановні читачі. Сьогодні вівторок, 12 березня.

З іменинами вітайте Прокопа, Сергія, Петра, Михайла.

Розпочався Великий піст, який ще називали святою Чотиридесятницею. Він триває 40 днів і закінчується Входом Господнім у Єрусалим, або Вербною неділею. Утім, останнім, найпотужнішим акордом усієї Чотиридесятниці є Страсна седмиця — особливий за своєю духовною напругою тиждень, присвячений Страстям Христовим. Вінцем Страсної седмиці, так само як і всього Великого посту, стане Великдень — Воскресіння Господнє, Пасха. Святі отці зазначали, що надзвичайно важливим у будь-якій справі є її початок і кінець. Тобто, посеред шляху може різне трапитись, але початок і кінець — дуже важливі. Це стосується й Великого посту. Тож варто розпочати його гідно, щоби й гідно завершити.

Церква цього дня вшановує пам`ять двох Титів: пресвітера Печерського, в Ближніх печерах і колишнього воїна, в Дальніх печерах. В народі цей день називали Хитрим Титом – весна начебто й настала, але погоді довіряти було не варто: ще й сніг міг березневий упасти, й морозець добрячий вдарити. Селяни спостерігали за вербою. Якщо її бруньки починали розпускатися рівномірно, то чекали гарного врожаю зернових.

6-7-ий місячні дні. Події стрімко набиратимуть обертів. Усе, закладене нами раніше, має якимось чином утілитись, адже на наступному тижні — знакова місячна повня по вісі Овен-Терези — надзвичайно експресивна, динамічна і багатообіцяюча, що дасть досить потужний поштовх розвиткові нових життєвих сценаріїв. Маємо на увазі, що майже весь березень, а також добряча половина квітня, мине під егідою високої емоційності, яка братиме гору над раціо. Звісно, в самих емоціях немає нічого поганого, але якщо вони превалюють, то це вже тривожний знак. Нині настала “золота доба” для різного штибу пустомель і авантюристів, тож час від часу не забуваймо “знімати локшину з вух”; хто ж не хоче — то, як кажуть, “смачного!”, але потім не нарікайте на післясмак.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1928 році: -21,6, а найтеплішим у 2001 – +15,8.

Джерело: ukrinform.ua

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024
25.04.2024