Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
З добрим ранечком!
З добрим ранечком!

25 квітня: особливо уважними треба бути на дорозі – і водіям, і пішоходам

08:45 25.04.2019
572

Доброго дня, шановні читачі. Сьогодні 25 квітня, четвер.

З іменинами вітайте Василя, Давида, Івана, Сергія й Анфісу.

Православні християни наближаються до найтрагічніших євангельських подій. Церква цього дня згадує Таємну Вечерю Ісуса з учнями, а ввечері – Страсті (страждання) Христові — Його останні години перед смертю. Прикметно, що Ісуса Христа — Спасителя світу, вічного суддю, було піддано земному суду, до того ще й суду беззаконному. Можна сказати, що Ісуса судили тричі: першосвященики звинуватили Його в тому, що Він проголосив себе богом, а Пілат - що начебто Христос проголосив себе царем — власне цей «римський вирок» — «Цар Юдейський» і був у вигляді таблички почеплений на хресті на якому розіп`яли Ісуса. Але був ще й третій суд — суд народний, така собі демократія в дії: саме народ зробив остаточний вибір, обравши Варавву, натомість засудивши на смерть Христа. Пілат погоджується на смертний вирок Ісусові через страх перед Цезарем, першосвященики шукають Його смерті через неймовірні заздрощі, але чому засуджує Ісуса весь народ? У французького поета Поля Клоделя є чудовий вірш «Хресний шлях»: «Звершено. Ми засудили Бога й постановили Його стратити. Ми не бажаємо більше мати Христа посеред нас, адже він не дає нам жити»…

Обов’язково зранку в Чистий четвер треба було побувати в церкві на літургії святителя Василія Великого і причаститися. З вечірньої віряни несли «живий вогонь», або Страсну свічку. Її вважали надзвичайно помічною й запалювали, коли виникали якісь життєві негаразди. А ще в Чистий четвер випікали паски. В Україні виготовлялося до сорока різних сортів пасок.

20-ий місячний день. Місяць продовжує залишатися в майже по-спартанськи суворому і непохитному Козерозі. Подієво і психологічно важкий день. Можливі ієрархічні конфлікти, конфлікти поколінь, ідеологічні непорозуміння, які проявляться відкрито, або дадуть про себе знати якимось прихованим чином. Зростає небезпека втягування в різноманітні деструктивні процеси: різноманітні авантюри, шахрайські схеми. Особливо уважними треба бути на дорозі: і водіям, і пішоходам. Добре послухати духовну музику, присвячену Страстям Христовим: Баха, Генделя, Марселя Дюпре; сходити в церкву.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1988 році: –1,5, а найтеплішим у 1943 - +27,5.

Джерело: ukrinform.ua

Загрузка...
Коментарі
14 жовтня
Сьогодні
Вчора
12.10.2019
11.10.2019
10.10.2019
09.10.2019
08.10.2019
07.10.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин